avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 628 soluții astăzi
Forum Activitate Cosmin Andronic

Activitate Cosmin Andronic

Răspuns la discuția Prescriere amenda de circulatie
Domnule Florin Raican,

Va multumesc pentru promptitudine, insa daca mi-ati da o adresa de e-mail as putea sa va trimit scanat ceea ce am primit de la Primaria Caransebes.
Va multumesc anticipat pentru intelegere.

Cu stima,
Cosmin Andronic.

P.S. A mea este cosmin.andronic@gmail.com
Buna ziua,

Ma numesc Andronic Cosmin si va cer sfatul in privinta unei chestiuni ce tine de plata unei amenzi de circulatie din 2004.
O sa scriu direct la subiect, astfel ca in data de 23.12.2009 imi faceam planuri pentru Sfanta Sarbatoare de Craciun cand primesc de la Primaria Caransebes un plic in care se gaseau o somatie cu nr dosar de executare 6182 / 17.12.2009 si un titlu executoriu cu acelasi numar in care imi aduceau la cunostinta ca trebuie sa platesc suma de 50 de ron ce reprezinta o amenda de circulatie din 2004 !?
Acum sa-mi fie cu iertare, insa nu stiu sa fi luat o amenda in acel an si chiar daca am luat-o as fi platit-o cu siguranta. Necazul meu e ca nu gasesc nici dovada platii si nici un PV de la Politie care sa-mi demonstreze aceasta amenda.
Intrebararea mea este de ce Primaria Caransebes abia dupa 5 (cinci) ani imi aduce la cunostinta acest aspect ?
Oare aceasta amenda nu s-a prescris intre timp data fiind perioada aceasta de 5 ani ?

Cu stima,
Cosmin Andronic.