avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 716 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters130042

Activitate ContSters130042

Răspuns la discuția fals-inselaciune
Va multumesc din suflet tuturor pentru raspunsuri , este foarte grav ceia ce am facut , sper totusi sa nu fac inchisoare sper sa-si dea seama domni politisti si domnul judecator sau procuror ca nu am vrut sa insel sau sa fur , si ca daca domnul brokar imi explica la ce riscuri ma expun si ce este posibil sa patesc si nu l-ar fi interesat numai comisionul care probabil l-ar fi luat in urma creditului , daca cineva mi-ar fi dat cu legea in cap atunci nu faceam ceia ce am facut si nu stiu cum sa demonstrez asta , ca nu am avut intentii rele si ca nu am fost constienta de gravitatea faptelor si ce consecinte vor fi . M a intreb oare de ce nu a fost luat la intrebari si domnul brocar care nu mai recunoaste acum ca el m-a asigurat ca nu se intampla nimic , oare daca dansul acum nu mai recunoaste - domnii politisti nu se intreaba CUM A DEPUS DOSARELE LA BANCA PE CE ACTE ? CINE TREBUIA SA LE VERIFICE NU EL? probabil ca toate vor cadea asupra mea si nui drept , eu nu vreau sa arunc vina pe nimeni si sa scap eu basma curata , am recunoscut si recunosc scrisul e al meu eu am calculat salariile ( in functie de suma indicata de brocar ), semnatura sefului eu am facut-o RECUNOSC dar.......Probabil ca dumneavoastra sunteti satui de astfel de cazuri si nu vi-se pare ceva nou , dar eu sunt disperata nu am cu cine sa vorbesc si cine sa ma invete , macar prin intermediul dumneavoastra stiu la ce sa ma astept . Eu atunci cand m-au prin si m-a ridicat politia din banca - la sectie- m-au intrebat daca vreau avocat si eu am spus ca NU la indemnul dansilor , pentru ca i-am intrebat : Credeti ca am nevoe de avocat si dansii au spus ca nu ca e posibil sa primesc o amenda . Acum am voe sa ma razgandesc si sa ma duc cu avocat sau trebue sa le cer voe dansilor?
Răspuns la discuția fals-inselaciune
doamne dumnezeule cate infractiuni si cati ani daca ii adun pe toti pot sa-mi iau adio de la orce,
deci indiferent ca am recunoscut si nu a fost prejudiciu tot se va ajunge la tribunal
Răspuns la discuția fals-inselaciune
daca as-i ramane doar cu cazier poate as-i suporta oarecum, prefer sa ajung sa muncesc orce , chiar si sa rabd de foame sau alte necesitati si nu as-i mai face vreo inlegalitate , voi suporta consecintele unui cazier sunt dispusa sa fac orce imi cere politia , tribunalul , Dar mi-e foarte foarte frica de inchisoare mai bine mor ma sinucit si acolo nu vreau sa ajung .
O sa platesc si un avocat care sa ma ajute daca altfel nu se va putea .
Ce credeti ca v-a urma luni cand sunt citata la politie , eu deja am recunoscut TOT
Dau doar inca o declaratie sau poate sa ma astept la alte lucruri mai inspamantatoare
Buna ziua

In primul rand vreau sa spun ca ma aflu intr-un moment de mare disperare.
In anul 2007 am lucrat la o firma trecuta in contractul de munca ca secretara ( insa eu faceam defapt contabilitate sa zicem primara + secretariat , salariul pe contract era de 490 ron insa in mana luam la negru 800 ron . Problema e ca la indemnul unei colege incurajata si ea de un BROKAR - bancar am intocmit EU 2 adeverinte pentru un credit la banca nu erau sume mari am vrut sa fac credit de 140 milioane lei vechi .In acele adeverinte am modificat salariul in loc de 490 am pus 900 ron si semnatura patronului meu . Cand ne-am intalnit cu brokarul respectiv despre care stiu doar ca se numea Cristi si nici macar nu ne-am intalnit intr-un birou ci in Unirii la un fast-food , l-am intrebat cum se poate sa mai fac un credit in situatia de fata mai ales ca mai aveam un credit iar dansu m-a incurajat spunandu-mi ca nu e nici o problema ca nu v-a declara celelante credite ale colegei mele si nici pe al meu si ca adeverintele sunt asa cum ne-a spus dansu si ca nu verifica nimeni citez: toate prostiile astea , si ca rezolva el eu sa-i dau actele si sa nu ma mai intereseze atatea amanunte . i-am dat actele si eu si colega care il cunostea mai bine si in scurt timp colegei i-sa aprobat creditul , a trecut mai bine de o saptamana si eu nu obtinusem creditu pana intr-o zi cand am fost sunata sa ma prezint la banka sa-mi ridic imprumutu ca fusese aprobat ( abia cand am ajuns acolo i dupa ce am semnat actele si dupa ce m-a ridicat politia ca pe maaaariii infractori mi-am dat seama ca mi-sa planuit un flagrant ) M-a ridicat politia am recunoscut tot am fost la sectie am dat declaratie , a doua zi au venit si sefii mei au dat si dansii declaratie si nu au avut pretentie sau reclamatie ca falsificasem semnatura , banca nu a avut pretentii sau ceva de genu DAR LEGEA E LEGE . Va spun cu mana pe biblie ca sunt o persoana cinstita care am muncit cinstit pana la ultimu banut nu am facut rau la nimeni ,am un copil mic de crescut si conditii foarte grele acasa am vrut sa fac ( mai mult ispitita ) acest credit sa-mi fac si eu o bucatarie o bae conditii cat de cat umane pt copilul meu NU AM VRUT SA FUR NIMIC / NU AM VRUT SA INSEL PE NIMENI / SI NU AM FOST CONSTIENTA DE GRAVITATEA FAPTEI MELE , regret enorm acum as-i face orice sa pot schimba ceva si sa pot demonstra ca nu sunt o infractoare si nu am vrut sa insel drept dovata mai am un credit la Pireus-Bank pe care il platesc si azi nu am o zi restanta de 3 ani nu am avut niciodata probleme in societate , la serviciu am fost mai mult decat corecta si apreciata . Dar atunci m-am lasat ispitita si am facut acea fapta , fapta pentru care eu din 2007 si pana acum nu am mai fost om normal sunt disperataaaaaaaaa. Ieri am primit prima citatie in care scrie ca trebue sa ma prezint luni la ora 9 in calitate de Invinuit pentru inselaciune si fals , la BIROUL DE CERCETARI PENALE - SERVICIUL DE INVESTIGARE A FRAUDELOR , POLITIA SECTOR.3 BUCURESTI. Plang intruna nu mai mananc nu mai dorm . Precizez ca eu nu am luat bani de la banca respectiva doar colega mea a luat si nu are intarzieri la banca ea nu este in romania chiar imediat atunci a plecat in Italia si nu a mai venit decat de sarbatori , nu mai vorbim pentru ca mi-am dat seama ca m-am imprietenit cu cine nu trebuia .
Va rog din suflet sa-mi spuneti :
1.Ce mi-se poate intampla
2.O sa ma aresteze
3.E posibil vreo sansa sa-mi dea doar amenda
4. O sa raman cu cazier
5. Care e salvarea mea ce trebue sa fac , cum pot sa demonstrez ca nu am vrut sa insel sau sa fur
Va rog ajutatima !!!