avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 433 soluții astăzi
Forum Activitate mirelaaura

Activitate mirelaaura

Discuție parte vatamata
am cuparat o masina de cu tot ce se putea face pentru a cumpara o masina intr un cuvant cumparator de buna credinta.Am aflat de la RAR precum masina are probleme m au lasat sa plec cu masina si mi au zis daca pot sa dau de persoana care mi a dat masina si sa mi dea banii e perfect. Am sunat persoana care mi a vandut masina si mi a zis ca nu are bani si o sa se imprumute la un prieten. Acel prieten a venit cu persoana care mia dat masina. La imprumutat in fata mea adica ia dat banii promisi celui care mi a vandut masina si mi am recuperat banii. Masina a ramas la cel care la imprumutat pe individul de la care am luat masina
ACUM SUNT ACUZAT PRECUM EU AM VANDUT MASINA PERSOANEI CARE LA IMPRUMUTAT PE CEL CE MI A VANDUT MASINA . NU MAI AM LINISTE DELOC VA ROG FRUMOS SA MI RASPUNDETI SI MIE . va multumesc


Sunt Parte vatamata intr-un dosar penal. cu o masina auto depistata de mine la rar ca avand probleme masina. Am dat de persoana de la care am cumparat masina spunand ui sa mi dea banii inapoi .el a zis ca nu are banii dar se va imprumuta mam intalnit cu el si cu cel care sa imprumutat de la el.Acum sunt citat in dosar ca martor ca eu as fi vandut masina celui de la care el sa imprumutat.Credeti ca mi ar trebui un avocat?fiind parte vatamata si martor in acest dosar .Ce riscuri am pentru ca eu doi sunt prieteni .

Buna seara .
Am revenit cu cazul fratelui meu cu masina cumparata, depistata la RAR ca find urmarita de Eurocaris . A fost a dat declaratie la Politie in calitate de martor , si interogandul cum ia inapoiat masina si cati bani a recuperat cine a mai fost martor la tranzactia de inapoiere. Intrebarea mea catre dumneavostra este de ce il tot inerogheaza atat demult pe el, cand masina in seara asta am vazuto cu nr de ungaria in parcarea unui supermachet . Sa cred ca cine are masina acum sa fie mana in mana cu politia . Ca el nu si-a recuperat toata suma ce putem face . Sa fi sunat eu la Politie sa le spuna ca a vazut masina. Ce este de facut . Sa ma judec cu cine. As putea sa cer masina ne faca-nd contract iar de vanzare cumparare cu cel de la care a lo-at masina.S-a gandit, daca face pirde nui ma da deloc restul de suma . Sfatuitine ce facem in situatia asta pe cine tragem la raspundere ca masina se plimba bine mersi si el chemat sa dea declaratii ce si cum ? Multumesc mult .
Răspuns la discuția furturi auto citatie
si daca ar fii sa zicem prin absurd ca in calitate de invinuit la ce se poate astepta??:">:">
Răspuns la discuția furturi auto citatie
chiar nu scrie nimic nimic in ce calitate e chemat. De ce nu stiu?sunt foarte ingrijorata de situatia lui si nu stiu cat de grava e? are o familie e fericit si nu stie la ce sa se astepte ?pe citatie scrie dosar penal si un nr Poate fi nr lui de dosar penal?
Răspuns la discuția furturi auto citatie
asa mia zis sa va scriu e chiar frica frica chiar nu i sa intamlat niciodata in viata lui asa ceva credetima nu mai poate dormii
Răspuns la discuția furturi auto citatie
da am inteles asa o sa fac. dar in cazul care nu se prezinta cu un avocat. la ce se poate astepa rau? poate fii inchis?
Răspuns la discuția furturi auto citatie
Am spus ca cei de la RAR au spus ca masina are o problema in ungaria figurand in baza de date Eurocaris ca fiind in litigiu . ne stind ce inseamna litigiu am crezut ca masina e furata . Am acea hartie de la RAR unde scrie ce vam comunicat detine si copie dupa contracu de vanzare cumparare dintre ungur si roman .eu spun ca detinem destule probe sa dovedim nevinovatia fratelui meu . are si copie dupa talonul unguresc si copie dupa primele nr rosi . dar lui ii este frica, el find pt prima oara pus intr-o situatie asa penibila. ne avand niciodata probleme cu politia si afla ca acum este chemat a avut un soc .
Răspuns la discuția furturi auto citatie
va multumesc mult de tot pentru tot. chiar lui ie frica de mai rau asta e problema ca imi repeta mereu mereu ca ie frica de mai rau:">de cand ia venit citatia asta acasa as vrea daca puteti sal incurajati cumva va rog mul mult
Răspuns la discuția furturi auto citatie
multumesc mult de raspuns. dar mai am o singura intrebare .daca il va intreaba cei de la politie de ce nu i a anuntat si a facut de capul lui adica sa se duca la cel ce ia vanut masina ca sa si recupereze banii? e chiar o problema? va multumesc