avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 349 soluții astăzi
Forum Activitate Dana-Nicoleta

Activitate Dana-Nicoleta

Buna ziua,

Am terminat scoala postliceala de asistente medicale generaliste in 2009. mi am gasit un post la un spital, la anatomie patologica. eu nu am specializare pe anatomie patologica, eu fiind generalist, dar pot lucra in acest domeniu. Intrebarea mea este daca se mai fac cursuri de laborator, si daca imi sunt necesare aceste cursuri pentru a ma angaja la o clinica in privat, asta daca nu se mai fac cursuri de laborator.
Am inteles ca se poate face specializare la locul de munca si se da o hartie la mana din locul in care sunt angajata deja.

Sper sa ma puteti ajuta cu vreun sfat sau cu un telefon de la centrul de OAMMR.

Va multumesc mult pentru rabdare si ajutor.

Cu stima si respect,
Daniela M
Răspuns la discuția Carte de munca
Multumesc mult petru raspuns :) insa nu este chiar ceea ce vroiam sa aflu, pentru ca mi se pare o mare prostie. Daca vreau sa mi dovedesc vechimea intr-un loc ma duc sa stau sa-mi dea o adeverinta sau eu mai stiu ce prostie care poate fi sau nu valabila.
Oricum va multumesc mult si daca reusiti sa aflati noutati, nu ezitati sa mi le transmiteti si mie.

Cu stima, Dana M
Discuție Carte de munca
Am si eu o mica problema: legata de cartea de munca. M-am angajat in luna ianuarie intr-un spital din Bucuresti pe post temporar, cu prelungire in timp pana la deblocarea posturilor. Eu nu am fost pana acum angajata, deci NO CARTE DE MUNCA. cei de la spital mi-au dat o delegatie si mi au spus sa merg sa o cumpar. Problema mea este ca nu am gasit si o alta colega tot suna de cateva luni si ii spun ca nu au.
Spuneti-mi va rog, mai exista alternative, adica se pot cumpara din alta parte?
Va multumesc mult!
Cu stima, Dana M