avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 715 soluții astăzi
Forum Activitate donyo

Activitate donyo

Eu pot fi acuzat de ceva?..sau doar martor?..Eu trebuia sa ma intalnesc azi cu inculpatul sa schimb declaratia...ce fac o las asa..si ma mai documentez? El ma poate santaja daca nu declar in favoarea lui? Imi este teama daca nu declar in favoarea lui sa nu puna martori mincinosi si sa ma acuze de ceva..cum ziceti sa procedez..?
In primul rand Buna Seara(Ziua) , am si eu nevoie de pareri pentru un caz...intr-o seara ne-am chefuit 3 insi si la un moment dat din cauza betiei unul care era cu noi s-a dus si i-a cerut un foc unui individ...si atunci l-a lovit si i-a luat telefonul care a cazut jos.....am fost chemat la politie unde am declarat ca nu-mi aduc aminte decat... fragmente din acea seara...am spus ca nu stiu cine a dat in el…pentru ca nu am vazut ,tot ce stiu este ca a doua zi cel care este acuzat mi-a zis ca a luat telefonul de pe jos.Telefonul a fost inapoiat proprietarului dupa ce cel in cauza a fost chemat la politie. Tot el spune ca in urma loviturilor are doua zile spitalizare. si pagubitul cere 40 milione pentru retragerea plangerii. Inculpatul imi cere sa declar in favoarea lui ca nu a dat el..(el recunoscand in prima declaratie ca a dat) ,dar eu nu-mi aduc aminte cum s-a intamplat! Cel de al 2 lea martor a declarat inpotriva celuilalt...acum inculpatul vrea sa imi schimb o parte din declaratie si sa spun ca nu a dat el , ci celalalt martor...inculpatul luand doar telefonul care a cazut datorita loviturii..de ce pot fi acuzat eu?