avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Activitate gabrielamarinescu

Activitate gabrielamarinescu

ce trebuie sa fac?
buna ziua acum ceva timp prietenul meu a luat de la cineva haine si au stabilit o data cand trebuie sa ii dea banii. a venit acea data si prietenul meu a ramas fara servici si implicit nu a mai avut cu ce sa le plateasca. acest domn de la care a cumparat haine a aflat unde lucrez eu si a venit la mine ca eu sa ii dau banii. a vazut k nu reuseste sa i-a banii si a inceput sa faca scandal in magazin, un loc public. situatia a degenerat , eu fiind in magazin cu mama mea , mama i-a cerut domnului sa nu mai tipe iar dansul s-a repezit la ea strangand-o de gat lasandu-i urme foarte usoare pe gat.dupa am chemat politia el refuzand sa astepte organele de politie am facut declaratie despre cele intamplate iar dansii i-au dat amenda. agresorul a reventit in zilele urmatoare cerandu-mi bani iar eu l-am refuzat si mi-a spus ca daca nu isi recupereaza banii stie el ce are de facut. si intradevar mi-am gasit masina ieri pe la 5-6 avand parbrizul spart lovitura fiind una de ciocan, topor sau chiar cheie de masina vreau sa stiu ce trebuie sa fac pentru a-l da in judecata pe agresor . mentionez ca a depus mama mea plangere la politie si acum un ofiter deja ancheteaza. va multumesc pentru timpul acordat!
Răspuns la discuția somaj
asteapta raspunsul ei decid daca se poate sau nu din privinta mea merge
banca spune clar ca nu te incadrezi in scorin ca nu esti casatorit ca nu ai nimic pe numele tau etc
am mai postat odata despre acest subiect dar din pacate nu am primit un raspuns concret. prietenul meu vrea sa faca un credit pentru nevoi personale avand salariul net de 878, 1 an si 5 luni la locul de munca actual are 25 de ani si a mers la mai multe banci si din pacate a primit acelasi raspuns: nu se poate. as vrea sa stiu din ce motiv daca ar fi cazul sa mai mearga si la alte banci.
va rog sa ma ajutati


va multumesc anticipat!