avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 195 soluții astăzi
Forum Activitate anaisee

Activitate anaisee

Revenire.....Mentionez ca tatal minorului a declarat ca nu are venituri ( desi are o societate comerciala pe care are grija sa nu apara profit, are 3 telefoane mobile care apar ca fiind paltite si inregistrate pe firma, cu facturi de milioane pe firma etc. Probabil cazul tipic de eschivare Vroiam sa stiu ce se poate intampla daca ii fac plangere penala, pentru ca asta va fi probabil solutia ........
Buna ziua!
As dori sa stiu cum pot fi recuperate cheltuielile de judecate castigate in urma finalizarii unui proces de paternitate. De asemenea as vrea sa stiu cum se poate recupera restanta pentru plata pensiei alimentare ( instanta de judecata a stabilit dreptul minorului de a primi pensia alimentara incepand cu august 2009). Mentionez ca pensia a fost stabilita la 150 lei, corespunzatoare salariului minim pe economie ( cota procentuala din acesta). Ce risca tatal copilului daca nu plateste pensia?....Cum il pot obliga sa plateasca? atat pensia cat si cheltuielile de judecata?...mai ales ca a spus ca nu i se poate intampla nimic...si nu va plati.....Va multumesc anticipat pentru raspunsurile primite. Anaisee