avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 543 soluții astăzi
Forum Activitate Gabriela Monica Ionescu

Activitate Gabriela Monica Ionescu

Răspuns la discuția Violenta verbala si fizica.
Buna seara,

Nu am primit niciun mesaj.
Nu va pot ajuta mai mult decat v-am ajutat, sfatuindu-va ce cai aveti de urmat.
Dvs. sunteti singura care hotarati ce faceti.
Seara buna!
Răspuns la discuția Disparitie
Buna seara,

Aici nu va putem ajuta. Adresati-va Ambasadei sau Consulatului Romaniei din Germania si faceti o plangere la Politia din Germania.. Chiar si la Politia Romana.
Interesati-va in Republica Moldova.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna seara,

Sunteti persoana juridica sau fizica? In Romania sau in Italia?
Răspuns la discuția Violenta verbala si fizica.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna seara,

Nu vreau sa gandesc cu ce familie ai de a face. Stii cum.se spune: "neamurile nu le alegi". Ai grija de tine si tine-ma la curent. Eu sunt la Roma.

Buona serata a te!



Răspuns la discuția Despre procura
Buna seara,

Gasiti aici informatii, dar e de preferat sa cereti informatii si in Spania. Fiecare tara poate decide documentele care sunt cerute la intrarea/iesirea in/din tara respectiva.

[ link extern ]

[ link extern ]
Răspuns la discuția Despre procura
Buna seara,

Gasiti aici informatii, dar e de preferat sa cereti informatii si in Spania. Fiecare tara poate decide documentele care sunt cerute la intrarea/iesirea in/din tara respectiva.

[ link extern ]

[ link extern ]
Răspuns la discuția Amenda
Buna seara,

Trebuie sa faca recurs la Autotutela, entitatea care a emis procesul verbal. Inscrierea eronata a tipului de auto condus nu implica excercitarea dreptului la un recurs pentru anularea procesului verbal.
Răspuns la discuția Violenta verbala si fizica.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna seara,

Daca ai implinit 18 ani poti decide asupra vietii tale. Dar tu iti cunosti mai bine familia. Nu iti pot eu spune ce sa faci, pentru ca nu stiu cum va reactiona familia ta.
Poti eventual sa i ameninti ca le faci plangere la carabinieri daca se comporta in continuare la fel si ca parasesti casa. Dar acesta este un risc pe care trebuie sa ti l asumi. Pentru ca nu ai locuinta si nici nu va fi posibil sa suporti cheltuielile unei chirii dintr un salariu.
Tu esti singura care poate decide ceea ce are de facut. Gandeste te foarte bine si cat de serioasa este relatia ta.

In bocca al lupo, carissima!
Răspuns la discuția Invalid in Italia
Aveti dreptate, scuze .
I.N.A.I.L. e cel care va sisteaza pensia de invaliditate.
Toata treaba e sa nu va angajati in tara. Normal trebuia sa va transferati pensia de invaliditate in Romania, daca locuiti acum acolo.
Oricum statul italian a transmis statului roman ca sunteti beneficiarul unei pensii de invaliditate din Italia.