avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 594 soluții astăzi
Forum Activitate AdaRox

Activitate AdaRox

Răspuns la discuția admitere sng 2010
O tampenie! Nu cred asa ceva!

Iar daca prin absurd vor adopta acest sistem inseamna ca isi bat joc! Aia nu mai este scolarizare! Si practica de care avem atata nevoie unde este?? Examen on line???? Sa-si bage mintile in cap!
Voi ce parere aveti?

M-am saturat de toate zvonurile astea stupide! Eu prefer sa astept un anunt oficial X-(
Răspuns la discuția admitere sng 2010
Dezamagire totala! Mi se oferise postul de director de filiala in Maroc si am refuzat ca doar ma duceam la examen ...ca doar banii nu sunt tot pe lumea asta...ca vreau sa-mi realizez un vis...bla bla...Eu ce sa mai zic acum?!?!? #-o
Răspuns la discuția admitere sng 2010
Eu inca n-am primit oferta! Nu-i place de mine!
Sunt curioasa ce metoda o avea ca materiale avem si noi... "sinteze" ...minte si spor ne mai trebuie!
ce ajutor poate sa ofere contra cost ... "bagatul cu palnia in cap" :sticktongue:
Nah ca sa te oftic am si eu sinteze si le dau moca :P

Eu azi luai pauza. Pictez.
Răspuns la discuția admitere sng 2010
Hello fetele
Si eu va citesc de prin luna mai, cu scuzele de riguare ca nu prea am timp sa si scriu pe-aici. Dupa ce ca e grea situatia cu tocitul :hammer: treb sa fac fata si renovatului ce presupune picamar, polizoare, ciocane. Ce sa mai, o minunatie!

Ema-denisa , Floare de gheata ...parca m-ati mai inviorat putin pt ca si eu sunt in aceeasi situatie cu invatatul si credeam ca e ceva in neregula cu mine :duh: Hai fetelor ca se poate, zic eu :D
Răspuns la discuția admitere sng 2010
"Potrivit proiectului de lege propus de executiv, termenele în procese vor fi mai scurte, citarea va fi simplificată, nu se mai poate face recurs în cazul contravenţiilor, iar infractorii care îşi recunosc vina primesc pedepse mai mici cu o treime
Guvernul a aprobat vineri proiectul Legii privind unele măsuri pentru accelerarea soluţionarii proceselor (...)"

[ link extern ]
Răspuns la discuția admitere sng 2010
Mda..pai asa ziceam si eu...pt un post de arhivar??? dar uite ca inclusiv...
La Craiova sunt de fapt vreo 12 locuri (nu toate pt studii medii), dar se scoate la concurs cate unul...cate unul...asa din joi la pastele cailor....eeee
Crede-ma sunt extrem de suparata pe tema asta cu aranjamentele ca prea m-am lovit peste tot in ultimul timp de chestia asta
Si atata timp cat inca in sistem sunt aduse neamurile pana la a7a spita nici ca o sa se scape prea curand de obiceiul asta.
Răspuns la discuția admitere sng 2010
Pt cei care se agita pt posturile de grefier cu studii medii sau cu studii superioare scoase la concurs de Curtile de Apel

In mai era un post de grefier arhivar studii medii la Craiova ...scos la concurs...anunt in ziar local...curios...FARA TAXA DE INSCRIERE...
prin "mici sapaturi" s-a aflat ca era facut special pt un anume din Bucuresti :P

Tot asa un post de grefier documentarist ocupat de sotia unuia tot din sistem ...eeee...

Nu zic eu ca asa o fi peste tot
Un sfat: daca vreti s ajungeti totusi pe-acolo mergeti la SNG. Cum spunea cineva ce este al SNG-istilor este pus de-o parte B-)

Scuze daca v-am dat vesti proaste!

Spor la invatat! Sperãm un examen in toamna :D