avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 679 soluții astăzi
Forum Activitate ahyl33

Activitate ahyl33

Discuție contract
buna ziua as dorii sa stiu si eu cat ma costa la notar pentru un contract de angajare,va multumesc.
Răspuns la discuția talharie
va multumesc ca ati fost atat de promtsi imi a da un raspuns,din pacate nu prea imi permit un avocat ,urmatorul termen va fii pe 21 aceasta luna,m'a amanat de 2 ori pentru ca martorii nu se prezint...cat despre faptul ca nu am restituit telefonul partsii vatamate ulterior,nici macar nu il cunosc,nu am stiut cum pot da de el.nu am mai avut asemenea probleme ,si nu stiu cum functioneaza sistemul,dar la sectia de politie nu au vrut sa imi spuna nik.
Discuție talharie
Am si eu o problema,acum 2 ani eram intr'un parc cu inca doi "prieteni " ,si 3 baieti,unul dintre asa zisii mei prieteni le'a ceurt o suma de bani,acestia nu i'au oferit bineinteles,cand acesta a dorit sa ii ia telefonul,victima s'a opus si l'a lovit pe acest "prieten",eu am intervenit si l'am impins pe acel baiat,dupa care altul din acei 3 ,mi'a oferit telefonul fara a'l ameninta ,eu am luat telefonul si i l'am dat celuilalt "prieten" spunandu'i ca nu am nici o treaba cu asta.dupa care am plecat.Acum sunt inculpat in instantsa pt fapta de talharie,ceilaltsi doi "amici " nu au fost citati dekt ca martori.tin sa mentionez k eram minor in acel moment,si ash dorii sa stiu ce urmari va avea aceasta fapta.Nu am mai avut probleme cu justitia,am avut partea mea de vina,am recunoscut si am regretat si inca regret fapta.