avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 788 soluții astăzi
Forum Activitate costel 3

Activitate costel 3

am cumparat o masina in 2010 am facut acte de vinzare cumparare ,dar nu am putut sa iau talonul de fiscalizare ,deoarece am cumparat masina din Craiova iar masina iera inscrisa intr-o comuna apropiata .Raminind a-mi trimite certificatul fiscal anterior.NUl-am mai primit deoarece nu are platit impozitul din 2007 pe masina ,acum suma se ridica la3400 roni..Nu pot sa iau legatura cu persoana respectiva. CUM POT SA INSCRIU MASINA.Va multumesc anticipat.
Discuție medic de firma
de la citi angajati este obligatoriu angajarea (contract de colaborare) medic de firma
Răspuns la discuția inscriere masina
sa notat instrainarea masinii pe numele meu pe talon.Masina este pe o adresa ,intro comuna ,iar persoana respectiva ,statea inCraiova
am cumparat o masina,am facut acte de vinzare cumparare ,urmind a-mi trimite actul fiscal ulterior.Vinzatorul nu m-ia trimis actul fiscal avind datorii la impozite ,ulterior nu mai raspunde la telefon (numar nealocat)nu mai dau de el. Cum pot inscrie masina,pe numele meu.
Discuție divort
AM O SC_ _ _SRL; LA DIVORT SE IMPART SI BUNURILE FIRMEI
AM UN SRL LA DIVORT NEVASTA ARE DRUPT LA BUNURILE FIRMEI ,SE IMPART
Discuție taxa aberanta
am firma pe acelas apartament (adresa)platesc taxa radio tv persoana fizica ,si mi se pretinde taxa radio pe firma (persoana juridica)si nici nu am radio
AM UN MAGAZIN HAINE SECAND AM MONTAT CAMERE SUPRAVEGHERE PENTRU PERSONAL (CONFORM LEGII 333 NU AM OBLIGATIA SA FIE SUPRAVEGHIAT VIDEO ,AMSISTEM DE ALARMARE SEPARAT)AM OBLIGATIA CA SISTEMUL DE SUPRAVEGHERE SA FIE MONTAT DE FIRMA AUTORIZATA SI ANUNTAREA POLITIEI.NU AM PRETENTIA SA INTERVINA POLITIA IN CAZ DE FURT .NU VREAU SA FIE VALABILA FILMAREA IN INSTANTA.AM AFISAT LA INTRARE CIT SI IN MAGAZIN CA OBIECTIVUL ESTE SUPRAVEGHIAT VIDEO.POATE SA MAAMENDEZE CIEVA .MA INCADREZ LA LEGEA 333
AM UN MAGAZIN HAINE SECAND AM MONTAT CAMERE SUPRAVEGHERE PENTRU PERSONAL (CONFORM LEGII 333 NU AM OBLIGATIA SA FIE SUPRAVEGHIAT VIDEO ,AMSISTEM DE ALARMARE SEPARAT)AM OBLIGATIA CA SISTEMUL DE SUPRAVEGHERE SA FIE MONTAT DE FIRMA AUTORIZATA SI ANUNTAREA POLITIEI.NU AM PRETENTIA SA INTERVINA POLITIA IN CAZ DE FURT .NU VREAU SA FIE VALABILA FILMAREA IN INSTANTA.AM AFISAT LA INTRARE CIT SI IN MAGAZIN CA OBIECTIVUL ESTE SUPRAVEGHIAT VIDEO.POATE SA MAAMENDEZE CIEVA .MA INCADREZ LA LEGEA 333.
MAGAZIN INAFARA LEGII 333 SUPRAVEGHIAT VIDEO CU AFISARE SUPRAVEGHIAT VIDEO IN MAGAZIN ,MONTAJ CAMERE NEAUTORIZAT (LE-AM MONTAT EU) A VENIT UN POLITIST SI MI-A CERUT FIRMA CU CARE AM MONTAT CAMERELE . IAM SPUS CA AM MONTAT CAMERELE PENTRU
SUPRAVEGHERE ANGAJATI .MIA SPUS CA TREBUIE FIRMA AUTORIZATA PENTRU MONTARE SISTEM SUPRAVEGHERE . AU DREPTATE SAU NU?