avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 254 soluții astăzi
Forum Activitate Samson A.

Activitate Samson A.

Discuție teapa ovb
salut pot rezilia o asigurare de viata generali daca nu am copie dupa contract si nu am platit inca nimic (eu personal) a platit seful binevoitorului de prieten care ma ajutat va rog un r
Buna ziua, Am un imprumut ipotecar (in valoare de 30 000 eur) pentru o locuinta in bloc ANL, la [EDITAT], mi-au acordat perioada de gratie de 2 ani (chiar au insistat sa accept punand accentul pe avantajul de a nu plati timp de 2 ani nici un ban) si acum dupa un an si doua luni de la intrarea in vigoare a aceste conventii ma obliga sa le achit rata la zi si ratele neachitate timp de un an si doua luni din urma. In tot acest timp eu am tinut legatura cu banca si nu au spus nimic legat de existenta unei restante, si acum vor sa primeasca banii de la o zi la alta. Chiar au incurajat constructrul cladirii sa ma dea in judecata pentru suma restanta. Mi-au trimis deja o adresa acasa. Lipsa lor de profesionalist nu are margini, nici acum nu am contract de creditare si nici grafic de rambursare. Intrebarea mea era : daca constructorul ma va da in judecata pentru suma de 13 000 lei inclusiv tva ce sanse au sa castige? Pot pierde locuinta care e gata de cca. doua luni si avansul (avansul a fost de 12 000 eur)? Nu exista vreun for caruia sa ma adresez? Din cate inteleg eu banca spera sa construiasca cu banii clientului, desi eu voi plati in cca. 30 ani mai mult decat dublu din valoarea imprumutului acordat doar pe hartie, ca fizic spera sa achit eu cu numerar indatoririle bancii catre ANL, respectiv catre constructor. Multumesc anticipat. Madalina O.
Răspuns la discuția constructie ilegala
Am specificat RROM nu are asa ceva a facut totul dupa ureche si ma intereseaza sa stiu unde pot face o reclamatie. Multumesc anticipat
Am si eu o problema cu un vecin rrom care devine violent cu familia dansului cat si cu a mea si as dorii sa stiu ce pot face pentru ami apara familia doarece politia nu a facut nimic in legatura cu toata situatia dandui doar niste amenzi pe care nu le plateste si devine si mai violent spunand ca suntem niste ,,turnatori care merita calcati pe cap'' as dorii sa stiu unde pot face o reclamatie din care se poate schimba ceva. Si inca o intrebare daca este legal sa renovezi un pod de casa si sa il transfori intr-o mansarda locuibila cu balcon si scara exterioara de acces din metal . Situatia mai sus intalnita este tot a vecinului in cauza si mam gandit ca daca tot suntem ,,turnatori'' sa fim pana la capat. Va multumesc anticipat si astept un raspuns.