avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 819 soluții astăzi
Forum Activitate laurabalan45

Activitate laurabalan45

Răspuns la discuția SUCCESIUNE
DE LA CARTEA FUNCIARA IMI VOR ELIBERA MIE EXTRS DE CARTE FUNCIARA?
Răspuns la discuția SUCCESIUNE
apartamentul a fost luat in 1979 o part din bani i au dat din mana restul sa platit in rate la cec am terminat de platit dupa decesul tatalui si nu sa intabulat nimeni nici mama asa ca acum nu este nimeni intabulat iar eu locuind in imobil vreau sa fac anumite imbunatatiri si am nevoie de un act precum ca sunt copropritar pt ca nu pot face nimic si pana in septembrie trebuie sa rezolv cumva
trebuie sa margeti la notar unde va da o fouie cu toate actele necesare sunt multe si multe drumuri si bani
Discuție SUCCESIUNE
MULTUMESC PT RASPUNSURI Acum am o nelamurire daca mergem pe parte notariala si apartamentul se imparte 1 2 la fiecare se face un certificat de mostenitor dupa aceea cine se poate intabula pe apartament s au cand se dezbate succesiunea daca fratele renunta la parte lui in favoarea mea si fac o hartie precum ca in termen de 2_5 ani ii d au bani pe cei 25 % din valoarea apartamentului se poate si asa?la cartea funciara nu am sanse sa scot extras de carte funciara pt succesiune?impozitul pe imobil e platit la zi iar cand plateam impozitul le am explicat si mi sa spus sa pastrez chitantele s au asta nu are legatura cu cei 1%?
Discuție succesiune
parinti mei au murit tata in urma cu 18 ani mama in urma cu o luna acum vreau sa dezbat succesiunea eu cu fratele meu am facut o intelegere ca eu sa raman cu 75% si el cu25% din apartament si un teren care il mostenim din parte tatalui cum sa procedez?mentionez ca nu este nimeni intabulat pe apartament si cam cat m arcosta succesiune cu intabulatul multumesc