avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 698 soluții astăzi
Forum Activitate S.C. CRUCERU CONTAB S.R.L. - BRASOV

Activitate S.C. CRUCERU CONTAB S.R.L. - BRASOV

Răspuns la discuția autorizatie de functionare
"(3^1) la depunerea cererii privind eliberarea sau reinnoirea autorizatiei, solicitantul va primi, in scris, din partea autoritatii administratiei publice, pe langa numarul si data inregistrarii cererii, si informatii exprese cu privire la termenul legal de solutionare a acesteia, cu mentiunea ca cererea respectiva este supusa sau nu procedurii aprobarii tacite.
"Art. 8
(1) In situatia in care solicitantul s-a adresat, potrivit prevederilor art. 7 alin. (2), autoritatii administratiei publice in cauza, acesta ii aduce la cunostinta existenta cazului de aprobare tacita cu privire la orice act supus aprobarii tacite, potrivit legii, si solicita totodata eliberarea, prin registratura autoritatii respective, a unui document Oficial prin care sa se confirme faptul ca nu a fost eliberat, in termenul prevazut de lege, niciun raspuns cu privire la solicitarea sa.
(2) Documentul prevazut la alin. (1) permite solicitantului desfasurarea unei activitati, prestarea unui serviciu sau exercitarea unei profesii si se elibereaza in termen de 5 zile de la solicitare.
Asa ceva eu nu am mai auzit !!!! Ati achitat onorariul ?
Răspuns la discuția cerere de somatie de plata
Faceti o intampinare in care aratati ca suma este prescrisa
Răspuns la discuția SRL - Caen 8020
ti-am trimis un mesaj privat
Da. Poti incerca orice ca sa iti recuperezi banii
Răspuns la discuția SRL - Caen 8020
Ai nevoie de un asociat care a lucrat in armata, politie, SRI.....
Răspuns la discuția Plecare asociat
Mie unul mi se pare corecta "teoria"
Răspuns la discuția Penalitati la intretinere
Cel mai bine ar fi sa gasesti chitantele dar oricum datoriile mai vechi de 3 ani sunt prescrise
Răspuns la discuția Tranzactionare cherestea
Avizele sunt emise din cate stiu eu pentru cei care fac expluatare. Dvs cumparati direct cherestea iar la transport aveti nevoie de factura sau de aviz de insotire a marfii.