avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 113 soluții astăzi
Forum Activitate toreflo

Activitate toreflo

Ai reusit sa iei permisul de la politie?

Eu am depus ieri dosarul si mi-a dat termen pentru certificatul de grefa tocmai peste o saptamana (adica joi) deci 3.5 zile fara permis! :(
dandinu a scris:

mda..tocmai mi-am dat seama ca am uitat exemplarul meu la ei pe masa.


:( imi pare rau...

iti multumesc mult pentru informatii.
eu ma gandeam la un moment dat sa facem cate o copie reciproca a dosarelor si sa le aducem fiecare la proces. ma rog, era doar o idee...

Sa inteleg ca dureaza 2 zile sa iti dea certificatul de grefa?
Inseamna ca eu daca depun dosarul joi, trebuie sa iau certificatul luni? ca faza e ca duminica e ultima zi cand pot circula cu dovada.

MUltumesc mult inca o data!

Salutare!

Ce ai mai facut pana la urma?
eu astazi am primit prin posta procesul verbal, si am de gand sa fac dosarul si sa il depun maine! ai idee cum au programul? si daca e aglomerat?

multumesc frumos!
de acord, dar nu te deranjeaza, pentru ca in timpul acesta circuli cu permisul recuperat in baza certificatului de grefa, nu?
Domnule dandinu,

am citit ce ati scris dvs si cu uimire am constatat ca suntem EXACT in aceeasi situatie! singura diferenta este ca eu am trecut pe acolo la ora 4.40 si dvs la ora 5.00, probabil ati fost urmatorul!
aaa.. si eu eram cu sotia in masina! si eu am de gand sa contest procesul verbal, desi am refuzat sa il semnez, si la fel a fost oprit un martor asistent. credeti ca putem sa ne unim eforturile in acest sens?

Va multumesc anticipat!