avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 694 soluții astăzi
Forum Activitate feli30

Activitate feli30

Răspuns la discuția plangere penala
au semnat angajamentul de plata dar una dintre fete are de platit peste 10000rol singura de fiecare data toate fetele au fost date afara doar ea a ramas la lucru, din iunie anul trecut are tot minus si tot lucreaza iar restul fetelor au fost date la politie pt delapidare cum vi se pare ca o persoana cu atata minus sa mai lucreze
Răspuns la discuția codul munci
nu sant asasigura deoarece este vorba despre o firma mare iar noi santem prea mici pentru a reusi ceva,deja a fost anuntata conducerea ca exista mai multe sesisari la itm
Discuție codul munci
am depus o sesizare la itm pentru urnatoarele,nu am primit garantia materiala retinuta din salar lunar,salariul aferent luni iunie si jumate luna iulie,concediu de odihna ne acordat si ne platit din aprilie 2009-iulie 2010,si nu am fost lasata sa mai intru la lucru fara sa semnez lichidare sau preaviz si nici nu stiu daca mi sa desfacut contractul de munca
Discuție plangere penala
buna ziua,lucrez la un magazin de mezeluri bsi carne,iar feful meu zice ca la ultimul inventar a iesit un minus de 8570rol mentionez ca este gestiune comuna santem 4 fete,eu nu am fost prezenta la ultimul inventar iar acesta este semnat cu sem falsa in numele meu.Eu si colega mea cu care lucrez pe tura am fost obligate sa semnam angajament de plata ca dam bani intro saptamana,in momentu in care am zis ca nu semnam pana nu consultam un avocat am fost date afara de la munca sau mai bine zis ni sa interzis sa mai intram in magazin,asta fiind in data de 16si ni sa spus sa venim in data de 19 la inventar,am cerut sal facem atunci dar nu a vrut si bine inteles inventarul a iesit cu minus de 1600 rol.Mai vreau sa mentionez ca celelalte colege au semnat angajament de plata si lucreaza in continuare.Mai santin aceasta situatie inca 7magazine toate cu minus, mai mentionez ca au disparut inventare pe care leam facut cu revizorul firmei si care nu se mai gasesc.Va rog sa ne spuneti ce se paote intampla