avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 375 soluții astăzi
Forum Activitate stelian24

Activitate stelian24

Răspuns la discuția generali casco
va multumesc pt. raspunsuri, ideea e ca nu s-a facut o inspectie de risc la masina , desi eu am cerut-o ...CASCO a fost facut prin ING BANK, ei aveau discounturi si au spus ca le este deajuns ca ei sa vada masina , de fapt au cerut detalii despre masina telefonic celor de la GENERALI si abia dupa aproximativ o ora mi-au confirmat polita simi-au spus ca pot achita la casierie ....imi este frica de tribunal si etc sa nu pierd niste bani pe care si asa nu ii am la ce coruptie este in tara asta ...de fapt am fost avertizat ca daca cei de la Bucuresti l-au luat pe NU in brate degeaba ma mai agit ....cu respect Stelian
Discuție generali casco
Buna, am avut un accident , practic un tip de la BCR a intrat in mine...in februarie 2010, desi am casco la Generali...inca nu am fost despagubit...solutia lor ...masina a mai fost in dauna totala la Uniqa!!! este adevarat ca eu am cumparat-o lovita , dar am reparat-o si i-am facut casco la generali , culmea nici vina mea nu a fost!! nemaiavand daune nu am stiut sa merg la asigurarea tipului...eu m-am dus la casco, cei de aici , adica Generali , l-au luat pe NU in brate ...intre timp am vandut masina , cei de la BCR nu vor sa auda de nimic pt. ca ei SPUN nu au vazut masina ...desi poze si inspectie au de la Generali si deviz de la audi Brasov...ce pot face ? va multumesc :(