avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 737 soluții astăzi
Forum Activitate miky68

Activitate miky68

Răspuns la discuția Reinnoire buletin - acte necesare
pot sti si legea-art care face referire?
pt ca am trimis pe cnv sa intrebe si i s-a spus ca nu e valabila si trebe cf si vreau sa am argument sa il prezint,,organului,,
am o hotarire judecatoreasca prin care am facut succesiune iar acm vreau sa reinnoiesc buletinul . Este valabila aceasta hotarire ca act de domiciliu?
Răspuns la discuția Infiere nepoata
chiar nimeni?
Răspuns la discuția Dezbatere succesiune, etape
raspunsul domnei avocat de mai sus este foarte evaziv fata de ceea ce am intrebat eu, este vorba despre procedura civla si etapele obligatorii conf art 109 litera 4
Răspuns la discuția Dezbatere succesiune, etape
de unde reiese faptol ca nu exista intelegere daca nu s-a discutat in fata notarului, cum se dovedeste neintelegerea in instanta daca nu s-au citat partile la notariat singurul document fiind certificatul de calitate mostenitor?
se poate face dezbatere succesiune direct in instanta sarind peste procedura notariala?Mai concret sint chemat in instanta inainte de a fi citat la notariat pt depistarea masei succesorale si pt eliberarea cerificatului de mostenitor, incalcindu-se astfel pasii prevazuti de codul civil pt dezbaterea succesiunii.
Răspuns la discuția Citare proces succesiune
scuze am vrut sa spun ca asta am citit pe portalul just.ro , la dosar nu stiu ce scrie
Răspuns la discuția Infiere nepoata
nimeni nu este interesat de a da un raspuns?
nimeni nu s-a mai confruntat cu aceasta problema?
Răspuns la discuția Citare proces succesiune
asta ar trebui sa fie o veste buna pt mine, urmatorul pas cred ca ar fi sa iau legatura cu d-lui ?
inca cv, pe site apare curator dar nu se specifica pentru cine,e trecut ca a patra parte in proces
asa se procedeaza,nu trebuia specificat pe cine reprezinta?
Răspuns la discuția Citare proces succesiune
pot trimite adresa si prin mail? dar daca sa presupunem ca nu stiu nimic de faptul ca am proce s, ca nu tin legatura cu nimeni din tara si nu intru pe portal sa vad , cum se procedeaza?
si inca ceva , ce teaba are si de cine este numit curatorul care imi apare in dosar pe portalul just.ro , avind in vedere ca in proces sintem 3 persoane mature?