avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 572 soluții astăzi
Forum Activitate McOstin

Activitate McOstin

Răspuns la discuția ipoteca
chiar daca aceste bunuri nu sunt gajate in favoarea bancii respective ?
Răspuns la discuția ipoteca
multumesc pentru raspunsuri. creditul il achit oricum ca doar e vorba de casa noastra dar vreau sa fac acest lucru pentru ca o alta banca daca se va gandi sa puna sachestru asigurator pe un bun al meu, acel bun sa nu fie casa. cred ca in cazul in care nu este pe numele meu nu se poate indrepta impotriva ei.
Discuție ipoteca
buna ziua. as dori sa stiu daca pot sa trec casa pe numele copiilor daca aceasta este ipotechata pentru un credit nevoi personale cu ipoteca scos pe numele meu. multumesc mult
Răspuns la discuția executare silite
multumesc mult
am un credit pentru autoturism in care autoturismul este gajat in favoarea bancii. in cazul in care nu platesc ratele, banca se poate indrepta si impotriva altor venituri sau bunuri detinute sau imi vor lua numai autoturismul ?
Răspuns la discuția retineri facturi din slariu
daca mai sunt si alte pareri. le astept.
Răspuns la discuția retineri facturi din slariu
multumesc mult pentru sfat.
Răspuns la discuția retineri facturi din slariu
si daca este specificat si asa cum am spus nu i se remit facturile, credeti ca pot face ceva. nu mi se pare normal sa nu stiu pentru ce platesc.
Răspuns la discuția retineri facturi din slariu
cum am mai spus motivul concret pentru care nu vreau sa mi se mai retina banii din salariuu este ca nu mi se trimit facturile. la contabilitate mi s/a spus ca ei primesc discheta de la operatorul de telefonie (suntem mai multi abonati in aceasta situatie) si pe baza aia imi retine din salariu. problema este ca nu stiu ce platesc. cecosturi suplimentare am, pretul concret al abonametului si asa mai departe.
Răspuns la discuția retineri facturi din slariu
in concluzie pot solicita, in baza codului muncii si a codului procedura civila sa nu mi se mai retina suma de bani. angajatorul este obligat sa de/a curs cererii mele? daca nu vrea care este continuarea. multumesc pentru timpul acordat.