avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Activitate elenna24

Activitate elenna24

Răspuns la discuția ajutor caldura
Dar daca se trece doar tatal si copilul , fara mama care are venit 0 ron?
Discuție ajutor caldura
Buna seara!

Avem un dosar respins pentru ca sotia nu are mutatie la aceasta adresa, (nu are mutatie pentru ca proprietara , adica soacra este plecata din tara) si are certificat de casatorie prin care dovedeste ca este casatorita, dovedeste si venitul, ce nu este clar .
In lege se specifica ca trebuie sa ia mutatie la adresa respectiva?
Are o adresa din partea asociatiei ca locuieste acolo .
Ce poate sa faca in acest caz?
Răspuns la discuția ajutoare caldura
a specificat suma 0 ron
terenul si casa au fost castigate de frate prin instanta.acesta platindu-i mamei suna de 5000 de lei.celelalte 2 surori nu au beneficiat de nici un ban.ele renuntand la partea lor in favoarea fratelui.cele 2 surori aveau obligatia depunerii declaratiei 209?asta nu inteleg.de ce trebuie sa plateasca un impozit daca ele nu au beneficiat de nici un venit? va rog daca poate cineva sa ma lamureasca.

Multumesc!
nu s-a facut la notar . s-a facut prin instanta. Bunica mea a dorit sa ii treaca casa unchiului meu. iar celelalte surori au fost de acord, fara nicio pretentie baneasca.deci de ce trebuie ca mama mea sa plateasca acest impozit daca nu a realizat nici un venit?
Buna ziua!
Mama mea a primit de la Administratia Fiscala o invitatie in care i se spune ca nu a depus declaratia 209 , declaratie ce trebuia depusa in urma contractului de vanzare-cumparare care s-a facut pe casa parinteasca intre mama ei si fratele mamei mele, iar cele 2 surori cedand in favoarea fratelui fara o pretentie baneasca.
Cei de la financiar ii spune ca trebuie sa achite 130 ron impozit . De ce trebuie sa achite acest impozit?
Multumim!
Buna ziua!
Mama mea a primit de la Administratia Fiscala o invitatie in care i se spune ca nu a depus declaratia 209 , declaratie ce trebuia depusa in urma contractului de vanzare-cumparare care s-a facut pe casa parinteasca intre mama ei si fratele mamei mele, iar cele 2 surori cedand in favoarea fratelui fara o pretentie baneasca.
Cei de la financiar ii spune ca trebuie sa achite 130 ron impozit . De ce trebuie sa achite acest impozit?
Multumim!