avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 672 soluții astăzi
Forum Activitate draghicielena

Activitate draghicielena

Cum se poate sa mergi intr-o institutie bancara, si doua persoane sa iti raspunda total diferit. Deci ce sa crezi......
am ramas fara serviciu inca din mai 2010, insa am reusit sa imi platesc lunar ratele la credit europe banc( sunt numai idioti la aceasta banca) si banc post. insa am ajuns in stadiul de a nu le mai putea plati .am mers la banca si am cerut sa gasim o solutie , astfel incat sa nu ramin nici cu restante dar sa nu mi se adune nici dobinda cu carul . Auzind de la un prieten ca cei de la raiffeisen l-au aminat pt 2 luni, i-au bagat cele 2 rate inapoi in credit si i s-a prelungit perioada de rambursare. Foarte frumos, insa cei de la CEB nu pot face asta, numai daca mai fac la ei o asigurare sau un credit, " sa ma mai prinda cu ceva" ca doar e un biznis relatia client - banca dupa cum mia spus chiar directoarea bancii.
Intre timp a ramas si prietenul meu fara serviciu, si traim din pensia buncii de 600 roni 4 persoane, de unde sa imi platesc si ratele. Sunt de bunacredijta si nu vreau sa ramin restanta, insa la felul in care iti vorbesc si se poarta cu tine, te aduce in situatia de a nu le mai plati.
Nu am nimik pe numele meu, creditul este de nevoi personale.....ce sa imi faca.....
ce spuneti, sa depun o cerere de reesalonare credit sau o scrisoare ca sunt in imposibilitate de plata? a venit si iarna, cheltuielile se vor mari....de la ultimul loc demunca am fost obligati sa ne depunem demisia, deci nu am nici somaj.
de unde sa le platesc ?
multumesc.