avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 226 soluții astăzi
Forum Activitate dddd

Activitate dddd

Buna seara! Va rog frumos sa-mi spuneti daca este posibil sa mi se suspende mie(sotia) indemnizatia de crestere copil daca sotul meu nu si-a platit impozitul la masina pe anul 2011? Multumesc anticipat!
buna ziua! am si eu o intrebare, mama poate declara copilul nou-nascut? avand in vedere faptul ca parintii copilului sunt casatoriti. ce acte sunt necesare pentru realizarea acestiu lucru. multumesc anticipat.
buna dimineata! va rog frumos sa-mi spuneti in cat timp se acorda pensia de urmas?! bunicul meu a murit pe 7 februarie si avea o pensie de 1150, iar bunica mea care a ramas in viata si are pensia de 350 ron. normal ca a optat pentru jumatate din pensia bunicului. dar pe luna trecuta a venit pensia de 350 ron!!! de ce?!! este normal??? multumesc anticipat.
Buna seara. Ma repet cu o intrebare va rog frumos sa-mi raspundeti la urmatoarea situatie: sotul a murit, a avut o pensie de 900 ron iar sotia o pensie de 350 ron, de CAP, aceasta poate beneficia si de pensia ei si de cea de urmas? Multumesc anticipat.
multumesc din suflet. voi merge saptamana viitoare sa ma interesez ce si cum. multumesc frumos.
multumesc din suflet. luni voi merge la primarie sa vad ce imi va spune doamna asistent social. nu am probleme cu facultatea, nici macar o restanta nu am avut. inca un lucru foarte important, asta daca pana cand voi naste eu, domnul Boc sa numai schimbe legeaX-(. multumesc frumos pentru raspuns.
buna ziua. as vrea sa stiu daca mama mea poate beneficia de un imprumut de la casa de ajutor reciproc avand in vedere ca este pensionara pe caz de boala. multumesc anticipat.
buna ziua, va rod din suflet sa-mi spuna cineva care cunoste legea cum este cu indemnizatia de crestere a copilului la studente. eu sunt studenta in anul 3 la o facultate privata la zi, urmeaza sa nasc in luna aprilie la sfarsit sau inceputul lunii mai(2011), iar licenta o voi sustine in iulie(2011) la sfarsit. in cazul meu eu pot beneficia de indemnizatie de crestere a copilului sau de ce anume pot beneficia ca student, este si prima sarcina. astept raspuns. multumesc anticipat.