avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 638 soluții astăzi
Forum Activitate nyyco

Activitate nyyco

va rog sa imi spuneti daca un consilier local are un PFA sau Intreprindere Individuala,trebuie sa le mentioneze in declaratia de interese?sau doar celelalte forme...cum sunt SRL,SC,etc.va multumesc frumos!
La multi ani !!!
Ce acte emise de autoritățile publice sunt exceptate de la aplicarea ștampile sau pe ce acte emise de primarie rămâne obligatoriu aplicarea stampilei.
Multumesc.An nou fericit!
buna ziua
exista o hotarare data de tribunal in anul 1992., cu mentiunea DEFINITIVA , prin care se hotaraste desfiintarea unei decizii a comisiei de fond funciar si reconstituirea dreptului de proprietate pentru alte 2 persoane mentionate in hotarare.
Se mai poate uza de aceasta hotarare sau si a pierdut valabilitatea?
trebuie investita cu formula executorie?

multumesc frumos!
Răspuns la discuția intabulare pe terenul atuia
ok.multumesc frumos!
Răspuns la discuția intabulare pe terenul atuia
trebui*

nyyco a scris:

multumesc .dar chiar si cu intelegere, cum ar treui procedat sa se faca modificarea in cartea funciara?

Răspuns la discuția intabulare pe terenul atuia
multumesc .dar chiar si cu intelegere, cum ar treui procedat sa se faca modificarea in cartea funciara?
va rog sa imi spuneti ce se poate face in urmatoarea situatie:
-un vecin s-a intabulat pe trenul celuilat.ce poate face vecinul pentru a recupera terenul pentru care are titlu de proprietate , dar in fapt suprafata este diminuata dataorita intabularii gresite
Răspuns la discuția Promovare in clasa functionari
mersi de raspuns....sparam sa se poata si cu diploma anterioar intrarii in corpul functionarilor....
ce alta metoda ar mai fi????poate transformarea postului in post cu studii superioare dar banuiesc ca ar trebui sa fie vacant sa se poate face asta, iar postul nu este vacant, este ocupat
Va rog frumos ,am si eu o intrebare....
Pentru a promova în clasa un funcționar public trebuie sa aiba studiile superioare absolvite după intrarea în corpul funcționarilor publici sau se poate si daca studiile sunt absolvite înainte de a deveni funcționar public?
Va multumesc!
Dc un consilier local participa la sedinta de comisie care are loc cu 3 zile înaintea ședinței ordinare iar la sedinta ordinară lipsește motivat fiind plecat in interes de serviciu in strainatate , cum se plătește?
Sau invers ....lipsește la sedinta pe comisii dar este prezent la sedinta ordinară...
Se primeste întreaga indemnizație sau doar un procent din ea?

Multumesc frumos!