avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 565 soluții astăzi
Forum Activitate dana73_76

Activitate dana73_76

Răspuns la discuția dreptul la vizita a minorului
eu as dorii sa stiu daca exista vreo modalitate de a-mi vedea copilul pana il voi da in judecata sa-l vad cateva ore nu sa il iau de tot sotul meu asta crede ca nu il mai dau inapoi daca mi-l aduce sa-l vad dar eu vreau sa -l iau pe cale legala dar pana atunci cum sa procedez sa-l vad si eu cateva ore? nu exista nici o modalitate sa-l vad daca sotul nu vrea?
Buna ziua ,am un minor in varsta de 2 anisori si 6 luni care momentan din cauza unor certuri familiare < ma gonit sotul de acasa acum un an:tomato: > a ramas in grija lui iar acum imi interzice sa il mai vad .Nu are nimic la mana sau de la judecatorie precum ca nu am dreptul sa il vad .Poate el sa imi rezerve acest drept.Va rog sa imi spuneti ce as putea face ca sa imi pot vedea copilul:(( . momentan nu imi pot permite sa il dau in judecata . Va multumesc.:((
Răspuns la discuția cazierul
va multumesc
Discuție cazierul
daca cineva se stie patat dar nu e sigur si s-ar duce sa-si scoata cazierul si ar fi patat ar patii ceva ? l-ar prinde?
va multumesc foarte mult
a inteles ca poate o v-a prelua firma de curatenie dar e un salariu mizer si daca nu accepta mai are dreptul la somaj? va multumesc
va multumesc foarte mult de raspunsuri ea a fost la birouri si i-au spus ca nu beneficiaza de somaj are vechime in sectie de 8 ani unde ar trebuii sa mearga ca sa nu piarda somajul?
o prietena lucreaza ca ingrijitoare la spital si a auzit ca cu 1 martie se desfiinteaza posturile de ingrijitoare si vin firme de curatenie si i s-a spus ca nu i se da somaj deoarece posturile se desfiinteaza e adevarat si ce ar putea sa faca e singura intretinatoare a familiei si sta cu chirie dar nu are cum s-o dovedeasca cu acte ca nu a dat divort va multumesc
Răspuns la discuția ratele la banci
sa inteleg ca asta presupune o hotarare judecatoreasca ?eu cum as putea stii?
Discuție ratele la banci
am ramas foarte in urma cu rata la banca am semnat cu [EDITAT] un angajament dar am putut platii doar o luna si iar am ramas cu 2 luni restanta deoarece m-am mutat cu chirie si a trebuit sa dau chiria in avans se poate ca dumnealor sa-mi faca oprire pe salariu va multumesc anticipat