avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 544 soluții astăzi
Forum Activitate Georgiana_ioana

Activitate Georgiana_ioana

Răspuns la discuția Divort
Am vrut sa depun si plangere dar mi-a fost frica...am primit n sfaturi dute nu te du... Si el m-a amenintat ca are relatii si daca depun plangere mie imi va parea rau... ca va pune pe cineva sa imi rupa pana la ultima coasta....
Răspuns la discuția Divort
nu ma pot muta cu tata... el sta in chirie acolo este o garsoniera din uscatorie:(((( M-ar ajuta daca ar putea dar din pacate nu are cum:(((
Răspuns la discuția Divort
Multumesc din suflet pt raspuns, dar tot raman cu niste intrebari fara raspuns...eu nu pot sa mai stau in casa cu un asemenea om, pt siguranta mea, mai ales daca intentez divortul... Ar fi in stare de orice... de aceea am nevoie de bani pt a-mi inchiria un spatiu unde pot sa merg cu copilasul meu...Aceeasi intrebare, daca plec dincolo pt castiga ceva bani pt o luna sau doua doar pt a-mi putea platii o chirie el in momentul acela poate sa declare ca am parasit domiciliul? Si sa risc sa imi pierd copilasul?? Pt ca daca ma angajez aici pentru 7-8 mil nu o sa apuc sa imi iau o chirie nici in jumate de an... plus ca ar astepta sa platesc eu toate cheltuielile in casa...si as ramane fara nimic...:((:(
Discuție Divort
As avea nevoie de niste lamuriri...sunt intr-o situatie delicata! sunt casatorita si am un copilas de aproape 3 lunisoare=D> , problema ar fi intre mine si sotul meu... nu ne mai intelegem, eu pur si simplu nu il mai suport si vreau cu disperare sa divortez de el ( este agresiv, ma batut de multe ori inclusiv cu 2 zile sa nasc... ultima data a fost acum 3 sapt si am ajuns inclusiv la medicul legist ) , dar nu stiu cum sa o fac... parintii mei nu ma pot ajuta cu bani din pacate, eu nu lucrez momentan... mama e plecata in italia iar tatal meu sta intr-o garsoniera micuta ( si-au pierdut ap)...Nu gasesc o solutie ca sa pot lua copilul si sa plecam de langa el...Mentionez ca nici el nu lucreaza...ii place sa stea toata ziua cu prietenii si bani pt copil ii da sora lui! M-am gandit ca daca eu as pleca pt 2 luni sa lucrez dincolo pt am strange un ban sa imi iau o chirie si sa depun actele de divort , el ar putea sa ma dea in lipsa mea la parasire de domiciliu? Chiar daca eu i-am zis lui ca plec sa aduc un ban in casa pt familie si a fost de acord...as putea sa risc sa imi pierd copilul?? #-o Ajutati-ma va rog!!!!:help: sunt disperata!!!!!
As dori sa ma ajute cineva in legatura cu o nelamurire. Sotul meu a plecat de cateva zile in Austria pt a lucra intr-un restaurant. Firma ii face tot, contract asigurare etc. Eu sunt insarcinata in 7 luni si sotul meu doreste sa ma duca si pe mine acolo in maxim 2 saptamani ca sa fie de fata la nasterea copilului nostru=D> . intrebarea cea mare ar fi daca vom sta acolo dupa ce se naste copilul, va beneficia din partea statului austriac de alocatie? si ce beneficii ar mai avea? Stiu ca de cetatenie austriaca nu poate fi vorba numai daca un parinte are cetatenie austriaca. Astept cu nerabdare un raspuns!!!:worthy: