avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 384 soluții astăzi
Forum Activitate 1234a

Activitate 1234a

Răspuns la discuția consultatie
dar in cat termen legal dupa hotararea irevocabila trebuie sa fac justificarea ca am acceptat succesiunea,si in ce mod trebuie sa justific aceasta tinand cont ca terenurile sant libere de constructii dar au alte carti funciare dezmembrate din cele ce au fost ale autoarei mele,in aceste carti funciare noi sant azi alte persoane,hotararea Inaltei Curti de Casatie si Justitie confirma faptul ca eu am calitatea de mostenitor dupa proprietarea de carte funciara,dar ce se intampla daca in cartea de funciara initiala nu se mai gasesc bunurile,va multumesc
Răspuns la discuția consultatie
inteleg ca o sa mi se comunice dar referire la ce,punerea mea in posesie sau despagubirii pe legea fondului funciar 18 ,in acest moment terenurile sunt ocupate de alte persoane
Discuție consultatie
va rog sa mi explice cineva ce procedura trebuie urmata dupa desbaterea succesorala facuta in cadrul legii 10 in care sa constatat ca am calitatea de mopstenitor si ca sa dezbatut succesiunea dupa autoarea mea ,sa constatat ca sant mostenitor dupa proprietara de carte funciara,a fost obligata primaria sa inainteze notificarile formulate in baza legii 10,2001 catre comisia mun.pt stabilirea dreptului de proprietate irevocabil