avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 687 soluții astăzi
Forum Activitate dief

Activitate dief

Nu, il pot contacta doar telefonic.
Va multumesc pentru raspunsurile prompte, dar cred ca nu am formulat bine intrebarea.

Cum pot obtine de la organele de politie datele de identificare ale respectivului pentru a-l notifica, in conditiile in care nu am o copie a procesului verbal si politistul care instrumenteaza cazul refuza sa imi ofere aceste informatii?

Sau, prin ce alta metoda il pot notifica fara a stii adresa lui de domiciliu? afisare in loc public, anunt in ziar?

Am numarul telefonic al persoanei respective dar presupun ca o notificare telefonica nu este de ajuns chiar daca e inregistrata.
Buna ziua,
Socrii mei detin un apartament in care nu au locuit. In urma unor probleme la coloana de apa, pentru a efectua reparatii administratorul, avand cheia a intrat in apartament.
Cu aceasta o ocazie un vecin din cartier binevoitor a facut o dublura de cheie si a inceput sa depoziteze in apartamentul lor cam toata mobila veche pe care o avea (apartamentul fiind gol)
Cand au constatat proprietarii au anuntat politia care a inregistrat plangerea si urmeaza sa intocmeasca dosar penal pentru incalcare de domiciliu.
In proces verbal sunt mentionate piesele de mobilier in stare avansata de degradare.
As dori sa stiu cum pot in mod legal sa il notific pe proprietarul lor sa le ridice deoarece doresc sa reamenajez apartamentul si imi stau in drum.

Mentionez ca nu am primit un exemplar din procesul verbal deci nu cunosc datele de identificare ale lui, si din cate am inteles a lasat doar o casuta postala ca adresa de corespondenta.

Politistul care se ocupa de caz refuza sa il notifice, si sa ne prezinte un exemplar din acel proces verbal.