avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 425 soluții astăzi
Forum Activitate biztza

Activitate biztza

am primit permisul inapoi fara amenda.dosarl s-a inchis cu nup.adurat atat de mult ptr.ca politistul a trimis dosarul la procuratura dupa 5 luni cu toate ca avea toate actele.din momentul in care dosarul a ajuns la procuratura ploiesti adurat 2 saptamani.felicitari parchetului ploiesti rusine politia albesti paleologu
Răspuns la discuția Drum public distrus
nu vreau daune ci sa repare drumul.trebuie sa existe o solutie mai rapida decat justitia.
acum 2 luni firma de apa-canal a facut lucrari ptr.canalizare pe strada.acum ca a inceput ploaia huma s-a muiat si cu masina e imposibil de mers,fiind rampa,iar pe jos te innamolesti pana la glezne.acest drum fiind in municipiu.pot suna la politie sa reclam firma si care articol din lege pot invoca deoarece imi las masina la 150 m de locuinta.multumesc
Răspuns la discuția Accident rutier cu victima
sub zece zile este n.u.p. pana la 70 zile se accepta impacarea peste e grav.daca ti-au facut proces verbal anseamna ca nu ai permisul retinut.asa-i????
as dori sa stiu daca exista vreo posibilitate de a grabi un dosar de n.u.p. in urma unui accident rutier facut in februarie,deoarece imi este fff.greu sa-mi reinnoiesc dovada de circulatie eu locuind la 200km de locul accidentului.multumesc.
deja am intrat in conflict cu patronul.daca este asa cum ziceti inseamna ca 3-4luni nu mai am drept de munca.victima care nu afost lovita ci s-a speriat si s-impiedicat de boldura.cand am vazut ca se vaita la 112 odata cu politia a venit si ambulanta luind-o la spital ptr.investigatii si i-au dat drumul acasa.politia a trecut accident cu victima.respectiva m-sunat dupa o luna spunandu-mi ca vrea 3000ron.ca sa semneze declaratia ca nu are pretentii.ea este din zona,eu la 250km nu am pe nimeni care sa ma ajute.totusi nu inteleg de ce politistul de caz ma mai chemat ptr.prelungire daca stia ca nu am nici o sansa.si-a batut cumva joc???am 22 ani soferie dar nu am avut accident si d-aia nu stiu.
pe 22-02-2011 am avut un accident rutier cu victima.s-adeschis dosar penal in urma caruia mi s-a retinut permisul si s-a eliberat dovada de 15 zile.joi 07-04-11 am fost la politia comunei unde s-a intamplat necazul ptr.a-mi prelungi dovada,eu fiind sofer profesionist.am primit o comunicare de la politie si am fost trimis la procuratura ploiesti ptr.a dispune prelungirea.din pacate orarul e doar marti si joi de la 9-11.eu locuiesc la 250 km departare si nu am reusit nimic.marti voi fi la ora 9 la procuratura unde am inteles ca trebuie sa fac o cerere.e posibil sa rezolv problema marti,sau dureaza???dosarul nu a fost trimis la procuratura ptr.ca victima nu a dat nu stiu ce declaratie dar politia i-a dat anexa2 si rca.multumesc.
persoana vatamata a primit 8 zile concediu medico-legal.in cate zile se solutioneaza dosarul de catre procuratura daca politia a dispus n.u.p. si la ce alte probleme ma pot astepta din partea partii vatamate,aceasta anuntind dupa o luna de la accident ca-i trebuie 3-4mii ron ptr.niste controale medicale ca are dureri la coloana.va multumesc.