avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 534 soluții astăzi
Forum Activitate cypryan1985

Activitate cypryan1985

Am un contract la .................... pentru servicii de date pe Fibra optica, contract semnat in 2010 pentru 2 ani, dar in primele 4 luni am realizat ca ei nu ne ofera serviciile care erau specificate in contract (banda de 10 mb garantata-real erau doar 0.7 mb, adrese de email-care functionau doar dupa nenumarate telefoane la Departamentul tehnic)+in urma sesizarilor facute telefonic nu s-a rezolvat nimic (am notat numerele sesizarilor si numele personalului cu care am vorbit). Am trecut la un nou furnizor de servicii de date+voce si am vrut sa reziliez contractul cu ............................, dar discutand in prealabil cu responsabilul contului nostru de la Romtelecom, mi-a zis ca putem cere sa ne rezilieze contractul, doar ca ............................. o sa ne dea in judecata pentru recuperarea valorii abonamentului pentru perioada ramasa (contractul este inca sub termen, va expira in martie 2012). Intrebarea mea este cum se poate rezilia acest contract, nu se poate aplica legea 161/2010? Sau un sfat ce ar trebui sa fac mai departe.
Va multumesc.