avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 637 soluții astăzi
Forum Activitate mihaigsa

Activitate mihaigsa

mau sunat de la politie, cel care a furat telefonul a fost prins, dar cel de la care lam cumparat eu nu, proprietarul telefonului va fi despagubit, dar eu de cine pot fi despagubit daca persoana de la care lam cumparat nu a fost gasita, cel care a furat telefonul nu ar trebuii sa ma despagubeasca si pe mine?
nu cunosc persoana care mi la vandut
si nu mai pot face nimic, pentru ca m-au mintit sau ce-au facut e vorba de 1000lei nu sunt bani multi dar acum sunt nervos ca m-am lasat prostit
politistii miau zis ca trebuie sai dau banii la baiatul la care lam vandut si eu o sami recuperez banii cand o sal prinda pe acel baiat. Probabil politistul cu acel baiat se cunosteau si a zis acest lucru ca sa-si recupereze banii, eu iam dat banii la baiat, inseamna ca am luat teapa :(.
Am cumparat un telefon iar dupa 1 saptamana lam vandut, dupa 4 saptamani ma suna politia si am mers la sectie. Miau zis ca telefonul pe care lam vandut a fost furat si trebuie sai dau banii la baiatul la care i lam vandut, telefonul fiind confiscat .
Si eu lam cumparat de la alcineva. Trebuie sai dau eu banii la baiatul la care i lam vandut? Daca nu ii dau banii ce se poate intampla. Eu nu am gasit vechiul proprietar de la care am cumparat telefonul