avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 520 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters206570

Activitate ContSters206570

Discuție Concediu
As avea si eu o nedumerire sotia mea a nascut joia trecuta iar eu am fost nevoit sa stau acasa cu baietelul cel mare (1an 4luni=)) )
de la munca mi sa spus ca am dreptul la niste zile libere plaiete de catre angajator
dar nu au stiut cu certitudine de cate zile exact este vorba
Intrebarea mea este ,cate zile am dreptul 3 sau 5...din auzite am inteles ca 5 dar vreau sa fiu sigur...!!!!Multumesc anticipat!
Bunaziua !
Am o fetita de 7 zile
De ce pot beneficia?
Trusou ?
Indemnizatie?
Alocatie?
Etc.!
Si care sunt actele necesare?

as m-ai avea totusi o intrebare....!ce acte sunt necesare in cazul meu prezentat mai sus?
Va multumesc!Stima Si Respect..!!!!
Buna ziua!As avea si eu o intrebare.Am un copil nascut in luna iunie 2010 si beneficiez de indemnizatie de crestere a copilului timp de 2 ani.
De curand am aflat ca sotia mea este insarcinata iarasi si vreau sa stiu daca pentru al doilea copil as putea sa beneficiez de indemnizatie de crestere a copilului.?
Mentionez ca sotia mea la primul copil era la scoala in clasa a 13-a deci pentru primul copil a fost nevoita sa ceara de la scoala copie dupa foaia matricola si o adeverinta precum ca a fost in acea institutie de invatamant scolar pentru a beneficia de indemnizatie.
Deci repet pentru al doilea copil as putea sa beneficiez de indemnizatie de crestere al copilului.?
Eu sunt casnic!