avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 625 soluții astăzi
Forum Activitate freddy&a

Activitate freddy&a

din luna octombrie 2010 pana in luna acesta , societatea nu mi- platit salariu. In luna ianuarie a intrat in insolventa, inscriindu-ma la masa credala( tabel preliminar ) cu toate sumele din luna octombrie 2010 pana in 07. 03. 2011 data depunerii declaratiei de creanta.(creanta salariala).Suma nu a fost contestata ,fiind recunoscuta intotalitate.
Cea care a depus contestatie am fost eu,inturcat erau 2 societatii care nu aveau garantii reale mobiliare sau imobiliare, dar au fost trecute in tabelul preliminar la garantii garantate.
Este posibil sa platesc pozitiile contestate (doua) ,in valoare fiecare de 120lei sau este pacaleala?Asa mi sa comunicat din partea societatii care aintrat in insolventa
Daca da, in ce art.si lege este prevazut?
In luna iulie trebuie sa intru in concediul prenatal ,cine il plateste?(In carnetul de munca am continuitate la societatea intrata in insolventa dar nu mi-a dat niciun salariu din luna octombrie pana in prezent , dar admisa la masa credala)
Dar postnatalul si concediul de cresterea a copilului pana la 2 ani?(Am 12 luni cotizate cu cele in care nu am primit bani)?Societatea sau C.A..S ?
Multumesc anticipat, nu stiu sa raspund .