avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 817 soluții astăzi
Forum Activitate rotaru mihaela

Activitate rotaru mihaela

Răspuns la discuția contabilitate deseuri reciclabile
Multumesc mulr Gabrielle Monique!
Răspuns la discuția semnatura digitala
Multumesc!Am reusit si am descoperit cauza!Cine mai pateste asa, este vorba de nesetarea datei de pe calculator!
Ajutor!Am instalat certificatul digital certsign cu Adobe 8.2 si nu ma lasa sa coplectez declaratia de confirmare!Adica nu malasa sa scriu datele ! Ma puteti lamuri ce pasi trebuiesc facuti?
Răspuns la discuția schimbare de asociat
Va multumesc!
Răspuns la discuția contabilitate deseuri reciclabile
Deci inteleg ca notele care mi le-ti scris sunt valabile pentru transfer!Dar contabila nu face transfer!Cum e mai bine?:D
Răspuns la discuția contabilitate deseuri reciclabile
Va multumesc pentru raspunsuri!
Contabila de la firma procedeaza in felul urmator:

- vin mase plastice cu nir din gestiunea 1 spre sortare la gestiunea 2 ;
- se face proces verbal de sortare (nir pe gestiunea 2) pt mase plastice si concomitent bon de consum;
- se incarca gestiunea 2 cu produsele sortate(pet, bidoane, folie) cu nir;
- si se vand cu factura la firme ce recicleaza aceste deseuri.
Ma intreb daca nu ar fi mai usor sa se faca bon de transfer intre gestiuni pt mase plastice.Si pentru aceasta sortare considerata o procesare ce note se fac!
VA MULTUMESC ANTICIPAT!
Vreau sa preiau o firma si ma intereseaza ce documente trebuiesc intocmite!Va multumesc anticipat!




Răspuns la discuția contabilitate deseuri reciclabile
Se colecteaza de la alt punct de lucru mase plastice si vin la punctul de lucru unde se face sortarea din care rezulta peturi, bidoane, etc si gunoi care se duce la groapa.Conform procesului verbal de sortare firma se incarca in contabilitate cu acel gunoi, iar apoi se face bon de consum si se arunca!
Cam acesta e procesul tehnologic folosit si ma interesa sa inteleg inregistrarea contabila si ce note se fac?
Răspuns la discuția contabilitate deseuri reciclabile
Multumesc pentru ca m-ai lamurit!
Sunteti draguta sa-mi spuneti cum inregistrez in contabilitate: procesele verbale de sortare din care rezulta cateva produse!Contabila de la firma le inregistreaza ca un fel de productie!
Buna!Sunt in impas in ce priveste o astfel de evidenta contabila!Poate cineva sa ma lamureasca in privinta contabilitatii de gestiune?
Mai exact este vorba de colectare deseuri si sortare.Vreau sa stiu ce documente trebuiesc intocmite si cum operez in gestiune bonuri de transfer de la un punct de colectare la altul unde se face sortarea?