avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 620 soluții astăzi
Forum Activitate cristina.00

Activitate cristina.00

sa inteleg ca pot sa ma astept la orice....
Am nascut in noiembrie 2010 si ma voi reintoarce din cic in noiembrie 2012. Din cate am inteles, patronul la care lucrez ar intentiona sa anjajeze pe cineva care sa faca acelasi lucru pe care il faceam eu....intrebarea este: ma poate concedia in momentul in care ma voi intoarce la munca sau este obligat sa ma tina 6 luni si apoi sa ma dea in somaj?
Discuție intrebare
In cazul in care pierd un proces si, implicit un imobil, si ma hotarasc sa ii despagubesc pe ceilalti mostenitori cu cotele ce le revin, cine va stabili cat trebuie sa le dau? expertul evaluator sau pretul pietei?
Va multumesc anticipat!
Am avut contract de vanzare-cumparare cu clauza de intretinere cu bunica, trebuia ca dupa moartea ei sa fac declaratie de acceptare a mostenirii sau se subintelegea ca o accept din moment ce am acel contract?
Va multumesc!
Răspuns la discuția Succesiune si partaj succesoral
va multumesc mult pentru amabilitate!
Răspuns la discuția Succesiune si partaj succesoral
mi-e teama sa nu intampin probleme ulterior(ar putea spune ca suma pe care i-o dau acum , nu este aceeasi peste ani....
Răspuns la discuția Succesiune si partaj succesoral
am inteles...numai ca ea vrea acum 1/2 din apt.(de parca mama ar fi murit)....nu o intereseaza numai 1/8. Daca eu i-as da jumatate din contravaloarea apt. acum, ma pacalesc sau nu? ma gandesc sa nu am prob dupa moartea mamei....
Răspuns la discuția Succesiune si partaj succesoral
cand poate pretinde acest lucru? acum, cand mama este in viata?
Răspuns la discuția Succesiune si partaj succesoral
dupa moartea tatalui s-a facut succesiunea, eu si ea avand un sfert din apt. Problema este ca ea este plecata din tara si vrea sa ma dea afara din casa, daca nu ii dau jumatate din apt. parte ce i s-ar cuveni dupa decesul mamei.
Răspuns la discuția Succesiune si partaj succesoral
nu, deoarece a decedat cu mult timp in urma...