avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 520 soluții astăzi
Forum Activitate Osanca

Activitate Osanca

Buna seara,
va rog sa-mi spuneti cum se face predarea- primirea arhivei de documente intr-o institutie pulblica. Sunt pusa in situatia de a prelua arhiva de documente si nu stiu care sunt pasii pe care trebuie sa ii parcurg, mai exact in termen de 2 zile persoana care avea in primire arhiva pleaca din tara. Trebuie facuta predarea intr-un anume fel conform legii?
Multumesc!
Buna seara,
va rog sa-mi spuneti cum se face predarea- primirea arhivei de documente intr-o institutie pulblica. Sunt pusa in situatia de a prelua arhiva de documente si nu stiu care sunt pasii pe care trebuie sa ii parcurg, mai exact in termen de 2 zile persoana care avea in primire arhiva pleaca din tara. Trebuie facuta predarea intr-un anume fel conform legii?
Multumesc!
Discuție Demisie
Buna ziua,
va rog sa-mi spuneti ce se intampla daca mi-am depus demisia si nu am respectat preavizul de 20 de zile, care sunt sanctiunile ? Dupa ce perioada pot solicita fostului angajator adeverinta cu perioada lucrata.
Multumesc.
Buna seara,
va rog sa-mi spuneti cum trebuie sa procedeze un cenzor care este sustinut de locatari sa ramana in functie intr-o As.de locatari daca Adiminstratorul nu doreste sa mai lucreze cu acesta ?
Multumesc.
Buna dimineata,
va rog sa-mi spuneti unde trebuie sa fie tinuti banii incasati din penalitati si fondul de rulment intr-o asociatie de proprietari? Daca contabilul achita din aceste fonduri facturile catre furnizori trebuiesc evidentiati in contabilitate, cu ce documente?
Daca asociatia de proprietari a castigat un proces cu un locatar si acesta a fost dat la Executor in luna august 2015, pana in prezent nu s-a intamplat nimic, care sunt pasii urmatori?
Multumesc.
Buna ziua,
va rog sa-mi spuneti ce se intampla daca o Asociatie de Proprietari nu depune la Consiliul Local situatia soldurilor de Activ-Pasiv pana la 1 martie si cine trebuie sa o intocmeasca?
Multumesc.
Buna seara,
va rog sa-mi spuneti daca o persoana cu grad de handicap usor trebuie sa plateasca impozit pe venit (salariu).
Multumesc.
Discuție stat de plata
Buna seara,
va rog sa-mi spuneti daca este corect ca administratorul (contabil) unei Asociatii de Proprietari sa intocmeasca statul de plata pentru contabil, cenzor si presedinte pe luna decembrie, daca se incaseaza taxele pe luna noiembrie.
Multumesc.
Buna seara,
va rog sa-mi spuneti daca cenzorul unei Asociatii de Proprietari poate lua documentele de la asociatie pentru verificare.
Multumesc.
Discuție Registru jurnal
Buna ziua,
va rog sa-mi spuneti cum se sanctioneaza contabilul pentru neitocmirea Registrului Jurnal intr-o Asociatie de Proprietari?
Multumesc.