avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 389 soluții astăzi
Forum Activitate elteka

Activitate elteka

Bună ziua,
Conform ultimelor reglementari, barurile,cluburile, discotecile pot funcționa doar cu persoane vaccinate.
Îmi poate indica cineva articolul de lege care prevede sancțiuni pentru administratorul de club/discotecă sau organizatorul de evenimente care nu respecta aceasta prevedere?
De asemenea, norme de aplicare a acestor masuri exista?
Va mulțumesc.
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
Ce parere aveti : cum se poate ajunge de la 20 la 70 de puncte?
La Craiova s-a putut! Nu mai zic nimic.
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
Balanta2011 a scris:

Din surse neoficiale, am inteles ca se va organiza un nou concurs prin februarie 2012!!!
Voi stiti ceva in acest sens?


Asa mi s-a spus si mie saptamana aceasta. Semi-oficial, sa zicem :D Pe plan local, am inteles.
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
al3x82 a scris:

Daca intrati pe Baroul Giurgiu , [ link extern ]
Bafta!


Statutul nu e chiar tot modificat, la o prima privire. Dar, oricum, multumim.

Edit: nu e deloc!M-am pacalit cu art 3 si 5...
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
Si eu l-as vrea, dar nu cred ca il are cineva, fiindca, desi termenul de republicare era 1 septembrie 2011, cei de la UNBR se pare ca n-au avut timp pt asta.
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
badmihai a scris:

Mihaela88 a scris:

Multumesc ! Eu sunt din Pitesti, o sa le fac aici. S-a afisat pe site-ul Baroului Bucuresti ca se pot face la orice medic generalist, important e sa cuprinda si chestia psihiatrica. Din moment ce nu s-a indicat o regiune geografica, ubi "lex" non distinguit....sper ca cei de la secretariatul Baroului stiu treaba asta si nu se vor stramba la certificatele mele din Arges.

Spor la invatat !

ps: are cineva spete la penal si procedura penala in format electronic?


Buna Mihaela eu sunt tot din Pitesti. Examenul medical trebuie sa il facem la Ambra, Dr. Eremia sau la Balcescu. Anul trecut s-a facut doar la Ambra.
Daca mai ai nelamuriri si pot sa te ajut id: badeapnl


Ai fost si in noi. 2010? Parca te stiu.
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
Mihaela88 a scris:

Multumesc ! Eu sunt din Pitesti, o sa le fac aici. S-a afisat pe site-ul Baroului Bucuresti ca se pot face la orice medic generalist, important e sa cuprinda si chestia psihiatrica. Din moment ce nu s-a indicat o regiune geografica, ubi "lex" non distinguit....sper ca cei de la secretariatul Baroului stiu treaba asta si nu se vor stramba la certificatele mele din Arges.

Spor la invatat !

ps: are cineva spete la penal si procedura penala in format electronic?


Buna,

Tu vrei sa te inscri in Baroul Bucuresti?
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
badmihai a scris:

elteka a scris:

Salutare,

o intrebare am si eu: ultima modificare a Lg 51 este cea din dec 2010, lg. 270?


Da vezi ca s-a republicat in februarie "Legea nr. 51/1995 – Republicare *)
M. Of. nr. 98 din 7 februarie 2011" .





Mersi.
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
Salutare,

o intrebare am si eu: ultima modificare a Lg 51 este cea din dec 2010, lg. 270?
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
Eheee, take it easy!:))) Stai sa promovam examenul intai, asta daca te referi la stagiul de 2 ani in avocatura. referitor la taxa, in regulament zice 800 lei fara tva, parca.