avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 569 soluții astăzi
Forum Activitate dumiel

Activitate dumiel

Am un Pfa cod 9002.prestez activitati pe baza contract (sonorizari).S a intamplat ca fizic sa nu pot onora contractul.Pot imputernici pe fiul meu care locuieste la aceeasi adresa cu mine si sediul profesional sa se prezinte in locul meu (are pregatirea necesara fiind angajat la o firma in domeniu).multumesc
buna seara,pot intocmi un contract prestari servicii pentru sonorizari la evenimente private cu un PFA cod caen 9002?
multumesc
buna ziua
Am participat la un concurs .Am fost sunata si mi s-a trimis si email de anuntare a castigului,Cf regulament concurs urma ca banii sa imi fie virati in cont in max 30 zile,Mi s-a solicitat IBAN si CNP (se specifica si in regulament ca treb sa furnizez aceste date in caz ca suma este mai mare de 600ron.Au trecut cele 30 de zile si nu mi au fost transferati banii(1000 euro).Am trimis mail de sesizare si mi se spune sa am rabdare ca au trimis sesizarea la compartmentul raspunzator...Si au mai trecut 5 zile si nu mi se mai raspunde,Cum ar trebui sa procedez?
multumesc
buna ziua ,
Am castigat un proces ,hotararea este definitiva.
S-a stabilit ca trebuie sa primesc cheltuieli de judecata.
Care este procedura ,ce trebuie eu sa fac pentru a intra in posesia acestora.
Multumesc
Răspuns la discuția informatie act arhiva
Revin cu o precizare .
Actul respectiv nu este pe numele meu ,Este impartirea unui teren al fratelui stabunicului meu unor mostenitori. Un mostenitor din actul respectiv m-a dat pe mine in judecata pentru o obtine o cale de acces pe terenul meu (vecin cu cel din act).In act se specifica clar calea de acces (nu pe terenul meu).
Pot obtine copia din arhiva?
Multumesc
Buna ziua,
Am nevoie de un act :proces verbal de autentificare din 1922
emis de judecatoria Tg Circinov jud Muscel .
Unde trebuie sa ma adresez pentru a intra in in posesia lui.
Stiu de existenta lui ,stiu ce contine dar trebuie sa il depun ca document intr-un proces de revendicare imobiliara in care sunt implica.
Va multumesc .
Răspuns la discuția Autorizatie acoperis
Deci daca pastrez forma il pot reface fara autorizatie?

Multumesc
Buna ziua

As dori sa stiu daca am nevoie de autorizatie pentru refacere acoperis; adica folosesc aceleasi materiale(lemn & tabla )si va avea aceeasi suprafata .
De fapt ma intereseaza in ce conditii nu am nevoie de autorizatie pentru refacere acoperis
Pot sa-l dau jos tot si sa-l refac pentru a inlocui lemnele care sunt uzate ?

Multumesc anticipat
buna ziua

As dori sa stiu daca exista o modalitate de a solicita conducerii societatii sa lucrez remote.Trebuie sa plec din tara 3 saptamani ;lucrez in compartiment informatica si pot efectiv lucra de la distanta.Stiu ca probabil se poate sau nu aproba ac lucru dar m ar interesa daca exista vreo reglementare in ac domeniu sau poate fi doar ceva amiabil

Multumesc
Discuție Succcesiune
Buna ziua

Am semnat renuntarea la drepturile mele dupa mama in favoarea fratelui meu .
Exista o modalitate de a anula acest lucru.
Eventual o perioada in care se poate face acest lucru (de ex:24h)fara alte implicatii.
Multumesc