avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 224 soluții astăzi
Forum Activitate Glovaschi_sorin

Activitate Glovaschi_sorin

Răspuns la discuția Accident motociclist!
ideea e ca motocicleta si casca au fost customizate dupa achizitzie,o mara parte din dotari au fost aduse din SUA si ca ori ce roman dornic sa nu plateasca taxe colosale la stat ,am platit taxele vamale dupa niste facturi mult mai mici ..ex.in loc de factura de 1500E am platit taxe p factura de 45E..etc..vopseaua a costat 2150E,lucru pt care nu am factura si nici bon etc...intr-un fel cei de la asigurari au dreptate ..dar totusi investitia se vede pe motocicleta..multumesc pt raspuns..
Salut! Am si eu o problema.. Am fost lovit de un taximetrist intro interectie, eu circuland pe drum cu prioritate . In urma accidentului m-am ales cu piciorul in gips pt 30 zile si o posibila operatie la ligamente. Problema este ca motocicleta si echipamantul erau facute la comanda. Iar cei de la casa de aigurari nu ma despagubesc dat pt motocicleta stok si anume undeva in jurul sumei de 4000€ ea valorand 9500€ .
Tin sa precizez ca taximetristul a fost gasit vinovat , neacordare de prioritate. Ce dermersuri trebuie sa iau pt a fi despagubit in totalitate? Imi poate recomanda cineva un avocat specializat in astfel de cazuri?? Multumesc pt ori ce fel de raspuns sau idee! (am mumcit 2 ani pt motocicleta aceea fara concediu fara sarbatori , 2 joburi,de aceea nu vreau sa pierd nimik )