avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 652 soluții astăzi
Forum Activitate Sndionut

Activitate Sndionut

Răspuns la discuția Admitere barou 2014
Nu vreau sa fiu ironic, dar la penal si procedura penala nu prea e loc de comentarii referitor la materie! Ti se spun exact articolele!
Răspuns la discuția Admitere barou 2014
Din ce am vazut, tematica e aceeasi cu cea care a fost afisata la Ilfov?
Răspuns la discuția Admitere barou 2014
Statutul avocatului a fost modificat la sfarsitul anului 2013!!!
Răspuns la discuția Admitere barou 2014
Citeste mai atenta la art.380 al. 2: Actiunea continuata de mostenitori este admisa numai daca instanta constata culpa exclusiva a sotului parat!!!!
La punctul 15 proceduri speciale din tematica la cpc!
Răspuns la discuția Admitere barou 2014
Nu stiu daca a sesizat cineva, dar care este diferenta intre art. 925 al. 4 Cod Proc. Civ. si art. 382 al. 2 Cod Civ.?
Răspuns la discuția Admitere barou 2014
Buna seara! Intrebarile la testul grila ce variante de raspuns au: un raspuns corect, doua, trei, toate sau niciunul?
Răspuns la discuția Admitere barou 2014
Mersi frumos pentru raspuns, dar nu este cel pe care il asteptam! Eu iti spuneam ca multi colegi care au sustinut examenul anul trecut au spus ca au fost dezavantajati de faptul ca au invatat din Udroiu! Pentru eficientizarea timpului si acumularea de materie in mod util incercam sa gasim un autor dintre cei care fac subiectele. Sunt convins ca daca stii la perfectie materie nu poti avea probleme, dar sa nu uitam ca doar eliminatoriul este grila, dupa care urmeaza teoreticele...( care in opinia mea sunt o prostie foarte mare, caci si judecatorul are codul langa el cand judeca, la fel si procurorii, asta o spun din experienta, nu poti sti pe de rost atatea teorii ca sa fii pe deplin sigur pe tine!) Asa ca astept si alte propuneri ca de saptamana viitoare ma apuc de penale!!! Succes la invatat!
Răspuns la discuția Admitere barou 2014
Salut! De ce Udroiu? Colegii care au dat anul trecut au afirmat ca au fost dezavantajati de faptul ca au invatat de pe Udroiu, care face subiectele pentru INM. Si in special, tratatele lui se adreseaza celor care sustin examenul de admitere la INM. De ce nu Petrut Ciobanu, ca el face subiectele pentru penal si procedura penala. Nu ar fi mai bine sa invatam din perspectiva lui, ca in cele din urma la acest lucru se reduce examenul, la a invata din autorii care fac subiectele! Ce alti autori propuneti?
Răspuns la discuția Admitere barou 2014
Da...se pare ca Petrut Ciobanu are chef de glume proaste! A spus studentilor de la UB ca se va afisa azi...Caterinca...
Răspuns la discuția Admitere barou 2014
Salutare! O informatie, sper sa fie sigura: azi se afiseaza tematica! Poate avem noroc si o afiseaza! Bafta tuturor!