avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 524 soluții astăzi
Forum Activitate teoleonard

Activitate teoleonard

Un bugetar a fost restructurat in august 2010 si a obtinut o decizie definitiva si irevocabila privind reintegrarea pe functie si restituirea drepturilor banesti de la data concedierii lui (septembrie 2010) pana la data reintegrarii lui (decembrie 2011) .
Bugetarul poate primi drepturile salariale in totalitate o data sau in transe pana in 2016 ?
Care sunt drepturile banesti care mi se cuvin daca am primit 6 luni indemnizatie de somaj, apoi urmatoarele 10 luni am fost angajat pe o perioada determinata tot pe o functie publica la o alta institutie bugetara ?
Mentionez ca pana sa mi se acorde indemnizatia de somaj am fost angajat pe perioada nedeterminata la o agentie judeteana . In urma unei hotarari de guvern am fost trimis in somaj, dar am castigat in instanta si am obtinut hotarare judecatoreasca irevocabila de reintegrare pe post .
In urma obtinerii hotararii judecatoresti irevocabile din data de 16 noiembrie 2011, am depus cerere la agentia judeteana angajatoare de reintegrare pe post la data de 29 noiembrie 2011 .
Care este termenul legal pentru a obtine un raspuns favorabil din partea agentiei ?
Discuție Reangajarea
Care sunt demersurile pe care trebuie sa le faca un functionar public pentru reangajare pe post in urma obtinerii hotararii judecatoresti irevocabile ?

Astept raspuns pe adresa de mail : teodorescugelu57@yahoo.com

Va multumesc !