avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 740 soluții astăzi
Forum Activitate bobuscristian

Activitate bobuscristian

La sfirsitul luni septembrie am sustinut traseul pentru obtinerea permisului de conducere si bineinteles am fost picat. Am reluat traseul cu instructorul si mi-a spus ca tot cea ce am facut a fost corect nu a vrut sa iti de-a permisul mi-a spus instructorul. Intrebarea este cum pot intra in posesia filmari examenului de traseu dat cu politistul? Multumesc anticipat.
Răspuns la discuția Decizie cod vestimentar.
hrs61 a scris:

Desigur,regulile opereaza doar in incinta unitatii in care va desfasurati activitatea!

Corect Dar am colegi care au fost opriti la poarta si interzis accesul in fabrica . Motivul ? Pantaloni scurti si slapii sau sandale cu degetele descoperite. Acestia au intrat in fabrica abia cind alti colegi binevoitori au mers in vestiar si au adus pantaloni de salopeta si papuci de protectie . Deci s-au schimbat la poarta.

Răspuns la discuția Decizie cod vestimentar.
Asa este hrs61 in interiorul fabrici trebuie echipament de protectie dar de acasa pina la fabrica nu imi poate impune nimeni cu ce sa ma imbrac.
Incepind din data de 13.06.2016 ne este interzis sa mai venim la munca in pantaloni scurti slapi sandale etc tinuta de vara . Am fost avertizati ca o sa fim opriti la poarta si o sa ni sa interzica intrarea in fabrica . Mentionez ca dupa intrarea in fabrica ne echipam cu salopete si papuci de protectie. Deci imi este impus sa ma imbrac cum doresc dansi cind sunt 35-40 grade afara. Cum este catalogata aceasta problema? O zi buna.
Buna ziua. Am fost astazi la banca si am facut un contract cu dinsi pentru suma care o am de achitat pe acel card in rate convenite de mine. In 2-3 zile imi da raspunsul iar cind se aproba dosarul im este si retunat salariul in totalitate. Multumesc pentru sprijinul acordat.
Buna ziua . Ieri 03.06.2016 in jurul orei 13.30 m-i sa virat salariu pe contul curent de salariu BRD ,seara la 23.30 cind am iesit de la munca am mers la magazin la cumparaturi iar cind sa platesc cumparaturile aveam 0 roni in cont. Am un card de credit BRD care a expirat in 31.05.2016 iar banca cred ca a uitat sa il inoiasca . Am sunat la banca BRD in aceasta dimineata la 8.30 04.06.2016 sa intreb de ce nu mai am bani de salariu iar operatoarea banci mi-a spus ca m-i sa retras tot salariu pentru acel card de credit ca a expirat si trebuie sa acoper suma creditata specific ca salariu a fost in suma de 2000 ron iar acel card este de 3000 ron. Nu am fost imformat de banca precum ca m-i se opresc acesti bani nu exista un grafic de rambursare ,ordin judecatoresc sau executare silita . I-am spus operatoarei ca in data de 05.06.2016 am un credit scadent am de platit chiria facturi iar eu nu mai am nici un ron in cont . Dansa mi-a spus ca oricum suma retrasa nu o sa mai imi fie returnata. Pot face plingere la OPC , pot depune si o plingere penala ? Din punctul meu de vedere cea ce a facut banca consider un abuz si cred ca poate considerat si furt din cont atita timp cint nu am fost notificat si informat. Va rog sa imi spuneti ce am de facut ca sunt disperat.