avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 537 soluții astăzi
Forum Activitate Laura2304

Activitate Laura2304

Buna ziua tutror.Am si eu o problema.Iubitule meu este foarte violent si uneori ma loveste din motive banale zic eu.Insa problema e putin mai complicata deoarece el locuieshte in apartamentul meu si nu vrea sa plece.Ce pot sa fac sa scap de el fara consecinte mai grave deoarece ma ameninta ca ma omoara de fiecare data cand ma loveshte.Ma gandesc ca daca merg la politie tot nu rezolv nimic pentru ca el nu pleaca si poate chiar ma si omoara daca afla acest lucru.ma puteti ajuta cu cateva sfaturi?
Răspuns la discuția Credit Ipotecar
Multumesc frumos pentru raspunsuri.O zi cat mai placuta!
Discuție Credit Ipotecar
Buna ziua,as dori sa ma ajutati cu niste sfaturi.Acum 3 ani am facut un credit ipotecar pentru achizitionarea unei locuinte.Atunci valoare ei era de 60 de mii de euro insa acum valoreaza doar 30 dupa ultima evaluare.Intrebarea mea este daca sunt in imposibilitate de plata a ratelor si se ajunge la executare silita ce se intampla de fapt dupa executarea bunului ipotecat adica apartamentul in cauza,restul datoriei poate duce la un proces penal prin care debitorul sa ajunga la inchisoare?Debitorul nemaiavand niciun alt bun sau venit.Si daca se poate as dori sa stiu cum se desfasoara de fapt procesul de executare silita.Va multumesc