avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 211 soluții astăzi
Forum Activitate kostas_rx

Activitate kostas_rx

ok, am fost dar prima intrebare pe care mi-a adresat-o a fost unde este dosarul...... , am fost directionat la cel mai mare birou notarial din oras, ca acolo sunt toate dosarele vechi, dar nu l-am gasit nici la acest birou, dar am fost informat de acestia ca tb facuta o solicitare la Bucuresti
Buna ziua, tatal meu a decedat in 2007, nu am primit notificare pt succesiune si nici dosarul nu il gasesc la niciun notar din oras, ce tb sa fac sa pot finaliza aceasta situatie, mostenitori sunt sotia supravietuitoarew si cei doi copii adica eu si sora mea, ms!
cum este corect si legal?

kostas_rx a scris:

ok, dar trebuie imediat cum pleaca sau cand se va recupera intreaga garanti, ii va reveni si lui parta cuvenita?

ok, dar trebuie imediat cum pleaca sau cand se va recupera intreaga garanti, ii va reveni si lui parta cuvenita?
Buna ziua, cat mai costa acum sa infiintezi in srl?
Buna ziua, daca un srl contituit cu 3 asociati in parti egale, are un contract de mandat cu alta firma, pt care s-a constituit o garantie bancara depusa la banca, iar unul din cei 3 asociati se retrage din firma, va ceda partile sociale detinute celorlati 2, iar contractul de mandat nu se reziliaza, va functiona in continura, cum isi poate partea de garantie, care ii apartine? MS!
SI activele cum se impart?
OK, multumesc, dar ce sansa de reusita am, sa nu mai platesc?
Buna ziua, in ce conditii se poate retrage un asociat, intr-o firma cu 3 asociati in 3 parti egale?
ms!
Ce puteti sa imi spuneti , va rog, despre taxa pt CASS si CAS pt 2017? se poate contesta? in ce conditii?