avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1704 soluții astăzi
Forum Activitate Laura_23

Activitate Laura_23

Răspuns la discuția mama si copil,abuzati
multumesc frumos,o sa vad ce pot face....
Răspuns la discuția mama si copil,abuzati
poate si vrea,stie legile destul de bine,dar nu inteleg de ce vrea copilul doar ca sa se razbune pe mine,de ce sa chinuie un copil cand nu are un post de munca si nu a stat niciodata langa el,eu ce pot face ca minorul sa nu ajunga pe mana tatalui?
Răspuns la discuția mama si copil,abuzati
hotararea a fost definitiva,avocatul meu deschizand un alt recurs pe dovezi stabile,la un alt tribunal,mii sa spus ca as fii obigata ca minorul sa stea la tatal acestuia pana la urmatorul termen,copilului ii e frica de el si acum,nu stiu ce sa fac....
sunt mama unui minor in varsta de 4 anisori,o relatie de concubinaj cu tatal acestuia timp de 7 ani,in ultiimii 3 ani tatal acestuia a inceput sa bea foarte mult si sa faca scandaluri,incepand sa ne bata pe noi si parintii lui care stateau cu noi,crezand ca se va schimba si nu va mai bea,am mai suportat 2 ani in zadar,acum 1 an de zile miam loat copilul de manuta si am plecat de la el despartindu-ne,si am reusit sami deschid dosar de incredintare minor,in prezent minorul e la mine,nu sa despartit nicio clipa de mine de cand lam nascut,problema mare e ca tribunalul nea dat drept comun si domiciliul stabil la adresa tatalui,minorul are numele tatalui,noi suntem in italia la mama si sora mea neavand unde sa stam in romania,aici avem acte amandoi,minorul e inscris la o scoala,precizez ca minorul nu vorbea cat am stat in casa tatalui,in prezent el socializeaza si vorbeste si italiana si romana destul de bine,simi spune mereu ca nu vrea la tati cal bate,nu stiu ce sa fac,am inteles ca sunt obligata sa il duc la tatal lui pana la urmatorul termen,ne e frica de el...am reusit sa deschid recurs la un alt tribunal,daca copilul sta cu mine mama lui,se intampla ceva?