avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 668 soluții astăzi
Forum Activitate giulia-ioana

Activitate giulia-ioana

Da pai daca D-voastra spune-ti Domnu Adam Greu apometru este explicabil adevaru este ca nu am nevoie de limbile straine dar eu sunt in tara de 4 luni garsoniera am avut 2 chiriase de 2 ani care cel mai mult au platit 70,00 de roni la apa,de ceea ce am mai intrebat eu este ca brusc dupa atata timp mi-au iesit 17 mc de apa consum dupa o singura per. deci cum ati spus D-voastre 1-mc=1000L apa chear asa de mult? Deci mie mi e pare imposibil sa fi consumat eu 17 mc de apa? Doamne ce tara,in Eu nu vezi asa ceva cu contoare si etc

Da Piticu asa am facut am cerut index-ul de lunile anterioare si administratoru mi-a raspuns pe "sub nas" ca va suna el sa se intereseze cea ce mie nu imi convine asa ca am insistat si sa ambalat,asa ca am luat masina si m-am dus eu la firma care se ocupa de citirea indexu-lui si mi s-a spus ca la urmatoare citire de contor mi se va aduce desfasuratorul. Mersi mult mi-ai dat niste sfaturi utile.

Ceea ce am urmarit eu,este conumul apei am vrut sa vad daca intreadevar consum asa de mult,asa ca este o luna de la ultima citire a indexu-lui am decis sa spal la masina in fiecare zi 2 -3 dusuri pe zi,si restul nevoilor de apa etc...3 saptamani si 5 zile ca profit prosteste de apa si am consum de 5 mc sa si urmatoare citire va fi in 2 zile....Deci mie mi se pare prea mult sa fi consumat eu 17 mc de apa
[ link extern ]
Aceleasi modele ca si al meu
Greu cu cititu depinde,stiu citi deocamdata cunosc 7 limbi straine perfect doar 50% scris si vb romaneste asta este.Apometru meu nu are pe el nici un nume de firma deasupra numerelor are un cerc rotund tip ceas mic
Da aia voi face voi cere o foaie cu indexu,deoare ce eu timp de 4 luni cel mai mult la apa am platit 45,50 de lei acuma mi se pare cam exagerat....Multumesc de ajutor
ma uit ca pisica in calendar,locuiesc la garsoniera si consumul meu de apa este de 17 m cubi,este posibil asa de mult dupa o singura persoana? Normal cate persoane ar fi nevoie sa consume apa ce eu o am de platit? Cat despre apometru nu il stiu citi dar administratoru imi spuse ca consumul este corect etc...nu am mai locuit in tara de ceva ani si nu stiu cum se procedeaza cu astea...
am si eu o intrebare: prietenul meu este kosovar si as vrea sa vina inpreuna cu mn in romania dar nu stiu ce acte are nevoie s-au sunt necesare sa le prezinte la granita din cate am inteles pentru ei este putin mai diferit cu pasapoartele,el este stabilit in italia de mai bn de 14 ani...Va rog frumos imi puteti spune si mie ce acte are nevoie pentu a intra in romania fara probleme???va multumesc:(