avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 347 soluții astăzi
Forum Activitate luciy

Activitate luciy

Răspuns la discuția VREAU SA MA PENSIONEZ
da atunci ce pot sa fac ,stau pe capul copiilor ,si nu am nici un venit oameni buni ma intelegeti
Răspuns la discuția VREAU SA MA PENSIONEZ
am 31.11 ani in total deci cum ramane in final mai am de suferit sau nu?
Răspuns la discuția VREAU SA MA PENSIONEZ
sunt nascut in.16-05-1950, am lucrat 21 ani grupa 2-a in intreprinderea poligrafica banat helicom. .1,7luni am lucrat la societatea com, intertrust eurostampa s.r.l timisoara ,din care 43 zile concediu fara plata. Am fost 1 an in somaj. .Contract asigurrat social din data de-31-08- 2008 pina in 31-12-2010 cu 50 lei lunar ..si din 1-ian,2011 pana in 31 dec 2011 222 lei.cei de-la casa de pensii mi-au zis ca am acumulati 31,11ani .Deci intrebarea mea este ce pot sa fac sa beneficez de o pensie fiie ia cum o fii .Ca de angajat nu ma ia nimeni ,asa ca ce este de facut.
BUNA ,SA INCEPEM .AM VARSTA DE 62,5 .AM LUCRAT 32,8 ANI DIN MAI MULTE ANGAJARI .22ANI INTR-O TIPOGRAFIE UNDE AM BENEFICIAT DE GRUPA 2, AM LUCRAT LA UN PARTICULAR 3,6 ANI . 2 ANI AM PLATIT DIN MINA 2MILIOANE LUNAR .CEI DELA CASA DE PENSII MI-AU ZIS CA AM 32,8 ANI LUCRATI DAR NU AM VARSTA DE PENSIONARE... CEI DE FACUT ,MA POT PENSIONA ANTICIPAT SAU CE FAC. DE LUCRAT UNDE SA MAI LUCREZ ,.LA ANI ASTIA NU MAI MA IA NIMENI .ASTEPT UN RASPUNS .VA MULTUMESC
buna,in 2008 parinti mei au luat 2 credite ,1cu buletinul ,altul de 8000 lei. ei find pensionari ,sau girat unul pe altul ,totul ok. tatal meu moare in 2011 ,si de aici problemele,mama avand pensia de 750 lei ,trebuie sa plateasca la banci 1000 de lei.neavand banii ce este de facut.cei de la banci nu o inteleg ca nu mai poate plati.specific ca ratele sunt platite la timp de mine ,eu nu mai pot sa o sustin financiar,deci ce sfaturi imi dati sau ce este de facut. VA MULTUMESC