avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 160 soluții astăzi
Forum Activitate pcodrut

Activitate pcodrut

mi s-a suspendat permisul de arma de vanatoare 2 ani pe motivul ca nu m-am prezentat inainte de 23.01.2014, mentionez ca permisul s-a eliberat in 23.01.2009.
intrebare: pot ataca in instanta cumva aceasta decizie cu castig de cauza?
acum cateva zile am primit de la biroul arme si munitii o adresa prin care mi se cere sa merg la un armurier autorizat sa predau armele si munitia ca sunt cercetat penal pt savarsirea infractiunilor prevazute de art 180 alin 2 intr-un dosar de prin 2008 intocmit in brasov.
eu am facut facultatea in brasov, dar am terminat in iunie 2007, in anul 2008 eu nu mai eram acolo, nu stiu cum mi s-a intocmit dosar.
cu toate astea eu am permis de arma din 2009 si niciodata pana in august 2012 n-am primit o asemenea adresa, am scos o gramada de caziere in toti acesti ani si n-am avut nimic si deodata ma trezesc cu dosar penal si a trebuit sa predau arma. n-am fost citat niciodata pentru vreun proces, acum am trimis niste cereri pe la parchet si politie in brasov pt ca habar n-am despre ce este vorba.
oare este posibil ca sa nu fiu anuntat despre acest dosar atatia ani, n-am fost niciodata citat din 2008 de cand exista, nu inteleg nimic.
sper sa mi se trimita un raspuns in cererile pe care le-am trimis, as dori si cateva pareri din partea dumneavoastra, multumesc!