avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 807 soluții astăzi
Forum Activitate loreenee

Activitate loreenee

Pe site scrie "Instanta amana pronuntarea pana la data de... "

In acest moment dosarul este la registratura sau la instanta? Mai concret daca depun acum Concluzii persoana de la registratura duce hartia direct unde este dosarul sau o lasa acolo si e posibil ca nimeni sa nu stie ca exista? Judecatorul va afla ca am depus si Concluzii si se va uita pe ceea ce am scris? E posibil ca deja judecatorul sa fi luat o decizie si sa nu il mai intereseze ceea ce depune eu desi pe site scrie ca s-a amanat pronuntarea?
Termenul a fost astazi. Asadar pot inca depune concluzii scrise maine (marti) si e posibil ca judecatorul sa tina cont de ele atunci cand va da sentinta? Chiar se va uita cineva pe aceste concluzii scrise?

Multumesc
Buna seara.
In cadrul unui proces penal la ultima sedinta mi s-a dat dreptul de a lua cuvantul. Dar datorita emotiilor m-am fastacit si nu am prea zis ce mi-as fi dorit si credeam din suflet ca ar conta.
Daca as trimite o scrisoare pe adresa tribunalului adresata domnului judecator in care sa imi scriu intreg punctul de vedere (jumatate de pagina A4), asta pana sa se pronunte sentinta ar fi ilegal? Ar citi-o? Ar ajuta? Ar fi indicat?

Multumesc