avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 492 soluții astăzi
Forum Activitate elenapopescu8

Activitate elenapopescu8

Va multumesc pt sfaturi tuturor ! Am fost la notar ,saptamana viitoare o sa faca actul de mostenire dupa sot. Va trebui sa dau drumul si la cartea funciara iar dupa aceea sa facem contract de vanzare. Ne-a fost recomandat ca fiind cel mai sigur peste ani . Acum nu e nimeni interesat de aceasta casa dar in timp cine stie! Am vorbit cu batrana si cu surorile ei si sunt de acord.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu as vrea sa ajung in faza sa fac acolo investitii ,sa-mi pierd serviciul,sa mut copii din bucuresti in provincie si dupa sa vina cineva sa ia gata facut . Unde stau acum am vrut sa cumparam, am fost mintiti ca au acte ,am ramas si fara bani si cu investitii facute si in final platesc chirie la mostenitorii de drept de aceea nu vreau sa gresesc!
multumesc!
Buna ziua ,am si eu nevoie de sfatul dumneavoastra in urmatoarea problema:
La tara am o vecina de 82 ani ,sotul i-a murit in ianurie iar ei nu au avut copii.Acum batrana vrea sa-mi lase mie prin testament locuinta si terenul aferent pe care si dansa le-a primit tot prin testament de la sot . Problema ar fi ca mai are cativa nepoti din partea surorilor dansei ,care ma gandesc eu ar avea dreptul la acesta mostenire.Cu toate ca nu au fost prea apropiati,dar nu vreau sa ma ard inca odata de aceea va rog sa-mi spuneti ce trebuie facut?