avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 695 soluții astăzi
Forum Activitate mariusrau

Activitate mariusrau

nu mi-a stiut cnp-ul..doar numele, prenumele si data si locul nasterii si restul agentul a dat prin statie la dispecerat si ia confirmat dupa care i-a si comunicat cnp-ul..nu stiu km se poate da asa usor...mai exista si probe foto care le-a depus la dosar dar numai cu masina si locul unde era parcata interzis. Acum ma intreb agentul constatator nu trebuia sa le faca poze si la persoanele din masina sau cel putin la sofer asa putea dovedi mai usor?
da aveti dreptate dar eu am aflat ca masina a fost condusa de o persoana cunoscuta de mine si...evident si el ma cunoaste de mult timp, de aceea mi-a si cunoscut partial datele..numele, prenumele, data nasterii...dar problema este ca eu nu stiu cum sa demonstrez ca el a fost soferul in acea data. Si fiind o zi de duminica seara mi-e greu sa demonstrez ca eu eram acasa la oara aceea...fara martori ..fara ceva de la facultate ca doar era duminica. Amenda era de 300 lei si 50 in 24 ore...deci o prostie de-a unui tampit care ma pune akma pe mine pe drumuri
m-am trezit cu o amenda de parcare ilegala pe numele meu la care nu am participat la infractiune sau nu am fost acolo la momentu realizarii procesului verbal...am depus contestatie si vreau sa stiu cum demonstrez ca nu am fost eu persoana carui , ia fos intocmit procesul verbal...acum fiin in proces k politia locala